×

Grób Henia z „Pamiętników z wakacji”. Mężczyzna popełnił samobójstwo

Grób Henia z „Pamiętników z wakacji”: Piotr Wańko, znany z odcinka ze słynnym „mięsnym jeżem”, spoczął na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Mężczyzna popełnił samobójstwo w wieku 31 lat, a wiadomość o jego śmierci wypłynęła dopiero po latach.

Piotr Wańko – Henio z Pamiętników z wakacji nie żyje. Kiedy zmarł?

Ta informacja była szokiem dla wszystkich, którzy widzieli sławny odcinek „Pamiętników z wakacji” i niezliczone memy, które powstały po jego emisji. Ich głównym bohaterem stał się „mięsny jeż”, a także Henio (w tej roli Piotr Wańko) i Beatka, która przygotowała wyjątkową potrawę dla ukochanego.

Odcinek przyniósł ogromną popularność odtwórcom ról Henia i Beatki. Szczególnie Piotr Wańko właściwie z dnia na dzień stał się rozpoznawalny. Scenariusz, o którym marzą wszyscy aktorzy-amatorzy? Niekoniecznie, ponieważ odcinek serialu paradokumentalnego ośmieszył jego bohaterów.

Osławiony odcinek, w którym młode małżeństwo wypoczywało z teściami na luksusowym wyjeździe, wyemitowano w 2013 roku. Według scenariusza, po tym, jak w rodzinie doszło do kłótni, Beata, przygotowała na zgodę swoje danie popisowe – mięsnego jeża, czyli mięsne przysmaki, uformowane na kształt sympatycznego zwierzaka.

Mięsny jeż to moje ulubione danie. Zawsze, kiedy przyrządzamy go z Beatką, śpiewamy: „Mięsny jeż, mięsny jeż, ty go zjesz, ty go zjesz”

– mówił Henio.

Ale widzów rozbawiły nie tylko kwestie wypowiadane przez głównych bohaterów. Parę dobrano na zasadzie kontrastu – wybranka Henia była od niego znacznie tęższa.

Grób Henia z Pamiętników z
YouTube

Nagła popularność, presja i fakt, że Henio stał się obiektem kpin, doprowadziły do tragedii. Kilka lat później wszystkich zelektryzowała wiadomość o śmierci Piotra Wańko.

Grób Henia z Pamiętników z wakacji. Jak wygląda?

Odtwórca roli Henia popełnił samobójstwo w wieku 31 lat. Ta informacja wypłynęła dopiero po latach, a od pogrzebu minęło znacznie więcej czasu. Smutna uroczystość odbyła się 31 lipca 2014 roku. Piotr Wańko spoczął na wrocławskim Cmentarzu Osobowickim. Zabił się, ponieważ nie wytrzymał hejtu i presji?

Redakcja „Super Express”, która odpowiada za program „(Nie)zapomniani”, dotarła do grobu niezapomnianego Henia. Na miejscu pochówku na wrocławskim cmentarzu stoi głaz, a przy nim kwiaty i znicze. Grób wygląda bardzo skromnie.

Grób Henia z Pamiętników z wakacji
YouTube
Grób Henia z Pamiętników z wakacji
YouTube

Piotr odszedł tak nagle i po cichu, choć o jego odejściu powinno mówić się głośno. Być może to powstrzymałoby niektórych przed pisaniem treści pełnych nienawiści. Być może twórcy paradokumentów zastanowiliby się nieco dłużej nad tym, na co narażają występujące w nich osoby.

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij