×

Gates przepowiada koniec pandemii! Miliarder podał dwa dość konkretne terminy

Gates przepowiada koniec pandemii dla krajów bogatych. Jego zdaniem Unia Europejska i Stany Zjednoczone powinny uporać się z koronawirusem do końca 2021 roku. Krajom biedniejszym zajmie to więcej czasu…

Gates przepowiada koniec pandemii

Najbogatszy człowiek świata, Bill Gates od początku pandemii bardzo angażuje się w prace nad skutecznym lekiem na Covid-19 oraz badania nad szczepionką. Wraz z żoną Melissą przekazał ostatnio 150 milionów dolarów na walkę z pandemią. Wcześniej przeznaczyli na ten cel 100 milionów dolarów.

W wywiadzie udzielonym magazynowi Wired Gates pokusił się o rokowania na najbliższą przyszłość. Jego zdaniem strefy wolne od koronawirus powstaną na początku w krajach bogatszych i stanie się do końca przyszłego roku. Biedniejszym walka z SARS-CoV-2 zajmie przynajmniej rok dłużej:

Innowacje w zakresie zwiększenia diagnostyki, nowych terapii i szczepionek są naprawdę imponujące. Sprawia to, że czuję, że dla bogatego świata powinniśmy być w stanie w dużej mierze zakończyć tę sprawę do końca 2021 roku, a dla całego świata do końca 2022 roku.

Badania nad szczepionką

Cóż, czas zweryfikuje, czy miał rację. Na razie Komisja Europejska prowadzi negocjacje z firmą farmaceutyczną
AstraZeneca w sprawie zakupu 300 milionów dawek szczepionki, która właśnie weszła w III etap badań klinicznych.

Umowa zakłada możliwość dokupienia kolejnych 100 milionów szczepionek w imieniu państwa członkowskiego UE. Biorąc pod uwagę, że ludność Unii Europejskiej jest szacowana obecnie na 446 milionów ludzi, wystarczy prawie dla wszystkich.

W międzyczasie Władimir Putin ogłosił wprowadzenie do powszechnego użycia własnej szczepionki pod nazwą Sputnik V, ale jakoś nikt, poza Rosjanami, nie wydaje się nią zainteresowany.

Źródła: www.komputerswiat.pl, www.money.pl, www.popularne.pl
Fotografie: Twitter, Freepik

Może Cię zainteresować

zamknij