×

Finał WOŚP przeniesiony przez koronawirusa! Kiedy zagra orkiestra Jurka Owsiaka?

Wczoraj szef resortu zdrowia Adam Niedzielski ogłosił kwarantannę narodową w okresie od 28 grudnia do 17 stycznia, co spowodowało niemałe poruszenie. Jurek Owsiak podjął ważną decyzję odnośnie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał WOŚP przeniesiony! Na kiedy?

Kwarantanna narodowa

Już w starożytności wiedzieli o tym, że jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana. Minęły wieki, a ta zasada nadal obowiązuje. Mogliśmy to zaobserwować podczas konferencji prasowej, która odbyła się wczoraj. Gdy przedsiębiorcy czekali na luzowanie restrykcji, rząd zdecydował o kwarantannie narodowej.

Znowu zostają zamknięte galerie handlowe i stoki narciarskie. Hotele będą dostępne tylko dla służb mundurowych, medyków i pacjentów szpitali specjalistycznych. Otwarte będą też hotele pracownicze. To odpowiedź na próby omijania restrykcji przez pensjonaty i hotele.

W noc sylwestrową będzie obowiązywać godzina policyjna: zakaz przemieszczania się będzie obowiązywał od godz. 19 dnia 31 grudnia do godz. 6 rano dnia 1 stycznia. Co ważne, dla wszystkich Polaków, którzy planowali przyjechać do kraju od 28 grudnia do 17 stycznia, będą musieli poddać się 10-dniowej kwarantannie.

Pozostałe obowiązujące dotąd ograniczenia pozostają bez zmian.

Finał WOŚP przeniesiony

Ogłoszenie kwarantanny narodowej wywołało ogromne emocje wśród przedsiębiorców i wpłynęło na plany wielu Polaków. Na decyzję rządu szybko zareagował Jurek Owsiak, który ogłosił, że w związku z narodową kwarantanną finał WOŚP zostaje przeniesiony.

Wszystkich nas zaskoczyła informacja rządu na temat nowych obostrzeń związanych z pandemią, ale rozumiemy, że w tak trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska, środki muszą być stanowcze i to chyba jedyne rozwiązanie, które pozwoli opanować wirusa i pandemię

– pisze Owsiak.

Przypomnijmy: 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał się odbyć 10 stycznia. W tym czasie będą obowiązywały nie tylko dotychczasowe, ale i nowe obostrzenia. Dlatego Jurek Owsiak przeniósł finał na inny termin. Wielka Orkiestra zagra dopiero 31 stycznia.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była gotowa, by 10 stycznia grać nie tylko w całej Polsce, ale na świecie. 1362 sztaby. Mimo pandemii bardzo wiele osób chciało z nami grać. Pokonaliśmy mnóstwo różnych przeciwności, aby zorganizować sztaby i nadal jesteśmy gotowi, w blokach startowych, aby zagrać i zbierać pieniądze, ratować zdrowie i życie Polaków

– mówi Owsiak w nagraniu zamieszczonym na Facebooku.

Na koncie WOŚP już jest 1 mln 174 tys. zł. Owsiak, który sam przeszedł zakażenie koronawirusem, podkreśla, że rozumie wprowadzenie restrykcji.

Ja, Jurek Owsiak, je bardzo dobrze rozumiem. W innych krajach te restrykcje zostały wprowadzone wcześniej. Jeżeli chcemy się dobrze ustawić do skutecznej walki z koronawirusem, zróbmy to! Ostatniego dnia stycznia 2021 r. będziemy znowu razem ze sobą. Już jesteśmy! Nasze puszki stoją w bardzo wielu miejscach. Nasi wolontariusze są gotowi, aby zagrać po raz 29

Przesunięcie finału nie jest wielkim problemem dla wyjątkowej Orkiestry, która gra przecież do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować