×

Jerzy Owsiak ma koronawirusa. „Nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów!”

Jerzy Owsiak ma koronawirusa, o czym poinformował osobiście na Facebooku. Objawy grypopodobne pojawiły się w piątek, później poczuł się gorzej.

To miała być zwykła grypa

Jerzy Owsiak poinformował na Facebooku, że wykryto u niego zakażenie koronawirusem. Jak ujawnił, pierwsze objawy choroby poczuł w piątek i był przekonany, że dopadła go grypa. Jak napisał:

W piątek wieczorem poczułem typowe objawy grypy – ból mięśni, gorączka 38 stopni.

Przez weekend objawy łagodniały, co ugruntowało szefa WOŚP w opinii, że chodziło o sezonową infekcję, która sama przejdzie. Jednak ze względu na to, że wraz z żoną, z racji swojej pracy, stykają się z wieloma ludźmi, postanowili poddać się testom na obecność koronawirusa. Wyniki bardzo ich zaskoczyły.

Jak przyznaje Owsiak:

We wtorek zrobiliśmy jednak testy i okazało się, że wynik jest pozytywny. To pokazuje, jak bardzo różną formę przybiera koronawirus. Gdyby pandemia nie była obecna we wszystkich przekazach medialnych, uznałbym to za coś, co w życiu już zdarzyło mi się nieraz i dzisiaj byłbym już w Fundacji. Wyniki testu zmieniły jednak te plany o 180 stopni. Dlatego apeluję do Was: nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów. Dbajcie o siebie.

Instagram

Jerzy Owsiak ma koronawirusa

Jeszcze przed wykonaniem testu Owsiak poinformował pracowników Fundacji WOŚP, z którymi miał styczność, informację, by ograniczyli kontakty międzyludzkie. W rezultacie niemal cała Fundacja przeszła na pracę zdalną.

Jak tłumaczy Owsiak:

Już od poniedziałku nasza Fundacja pracuje praktycznie w systemie home office. W poniedziałek to było 80% a dzisiaj po wynikach większość nas już na home office. Dodatkowo od dzisiaj wszystkie osoby, które miały ze sobą styczność – zgodnie z zasadami – spędzą czas na ścisłej samoizolacji. Piszę o tym ze szczegółami, abyśmy wszyscy zdawali sobie sprawę, że zagrożenie jest stałe wokół nas. Mimo że podczas naszej pracy – zarówno Konkursu Ofert, jak i podczas funkcjonowania pracy w Fundacji, przestrzegamy zasad bezpieczeństwa, między innymi codzienne mierzenie temperatury naszym pracownikom, noszenie maseczek, to jednak nie ustrzegliśmy się, aby zarazić się koronawirusem.

Swoją relację szef WOŚP kończy podziękowaniem wobec wszyskich walczących na pierwszej linii pandemii:

Niezmienne pozdrowienia i szacunek dla wszystkich lekarzy, pracowników szpitali, ratowników, całego personalu medycznego za ich nieprawdopodobnie ciężką i ważną pracę. Wszystkich cierpiących – mocno tulimy do serca. Walczymy!

Testy rozpoznały koronawirusa.Ostatni tydzień był dla mnie i dla Fundacji bardzo pracowity -między innymi robiliśmy…

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Wtorek, 20 października 2020

Źródła: www.facebook.com, wiadomosci.onet.pl, tvn24.pl
Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować