×

FERIE ZIMOWE 2020. Kiedy najlepiej zaplanować urlop? [KALENDARZ]

Kiedy rozpoczynają się ferie zimowe 2020? Jak przedstawia się kalendarz ferii zimowych dla danego województwa? Które szkoły będą mieć wolne w pierwszej kolejności? To pytania, które zadają sobie teraz polscy uczniowie i ich rodzice.

Choć w tym roku zima w Polsce już raczej nie zaskoczy nas mroźną, śnieżną aurą, to i tak warto sprawdzić, kiedy wypadają ferie zimowe dla naszego województwa. Dwutygodniowa przerwa szkolna to dobry czas, aby zaplanować wypoczynek nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla samych rodziców.

Kiedy wypadają ferie?

W 2020 roku ferie zimowe rozpoczną się 13 stycznia i potrwają aż do 23 lutego. Poszczególne województwa będą miały wolne w czterech turach tak, aby uniknąć przeludnienia w górskich kurortach i ośrodkach narciarskich.

#1 tura

Pierwsza tura ferii zimowych zacznie się już 13 stycznia i potrwa do 26 stycznia. Wtedy na wypoczynek mają okazję pojechać uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

#2 tura

Druga tura przypada na okres między 20 stycznia i 2 lutego. Wypoczywać będą wtedy uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

#3 tura

Trzecia tura potrwa od 27 stycznia do 9 lutego i obejmie pięć województw: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie.

#4 tura

Dopiero w lutym rozpoczną się ferie w województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim. Ich przerwa od szkoły wypadnie między 10 a 23 lutego.

Decyzja Ministerstwa Edukacji Narodowej

O terminach ferii zimowych w poszczególnych województwach decyduje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wybrane województwa mają przerwę od nauki w tym samym czasie.

Inne natomiast zazębiają się, co daje możliwość wyjazdu na ferie do rodziny, mieszkającej w innym województwie. Niestety, nie wszyscy mają szczęście i może się zdarzyć, że terminy ich ferii zupełnie się ze sobą nie pokrywają.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Freepik (miniatura wpisu), Freepik.com

Polecane

Może Cię zainteresować