×

Nagranie walki o leżaki. Film stał się hitem w mediach społecznościowych

Wakacje mogą kojarzyć się z błogim wypoczynkiem z dala od innych ludzi. Mogą, ale rzeczywistość często wygląda inaczej. Zamiast ciszy i spokoju, spotykamy tłumy turystów, co nie zawsze kończy się miłą wymianą zdań. Do sieci kilka dni temu trafiło nagranie walki o leżaki. Momentalnie zrobiło się o nim bardzo głośno, a najlepszym na to potwierdzeniem są liczby – film wyświetlono już 8 milionów razy! Kto wygrał tę batalię? Wiadomo, kto pierwszy, ten lepszy.

Walka o leżaki. Nagranie jest hitem internetu

Media społecznościowe obiegło nagranie zarejestrowane w jednym z hoteli na Teneryfie. Nie jest to jednak nagranie, na którym zobaczymy beztroski wypoczynek i wszechobecny chill. Turyści bowiem tuż po otwarciu basenu hotelowego postanowili stoczyć walkę o jak najlepsze miejsce na leżakach (jak widać, nie jest to tylko domena Polaków). Ci tłumnie ruszyli tylko po to, aby rzucić ręcznik na wybrane przez nich miejsce.

Na uwagę zasługuje fakt, że część urlopowiczów nie miała nawet na sobie kostiumów kąpielowych. To może sugerować, że postanowili tylko zająć leżak na później, blokując w ten sposób leżaki innym osobom.

Nagranie momentalnie stało się hitem w sieci. Obejrzało je ponad 8 milionów internautów. Naturalnie filmik zalała również fala komentarzy. Tych było na tyle dużo, że autorka zdecydowała się je wyłączyć. Materiał wideo publikujemy poniżej.

@x…..sarah…..x The Sunbed Race ? #Fyp #Tenerife ♬ Funny Song – Cavendish Music

Czy można rezerwować leżaki na plaży?

Na szczęście niektóre hotele już z tym walczą. Zdarza się, że obsługa do określonej godziny usuwa ręczniki i torby z leżaków koło basenu, gdyż nie wolno w ten sposób rezerwować miejsc. Takowi turyści na miejscu najczęściej znajdowali jedynie kartki z adnotacją, gdzie mogą zgłosić się po rzeczy.

Spotkaliście się z tego typu sytuacjami?

O ile w przypadku zarejestrowanej na nagraniu „walki” wszystko skończyło się bez spięć czy bójki między turystami, nie zawsze taki jest finał. Przykładem może być potężna awantura na basenie, gdzie biło się prawie 100 osób!

Źródła: turystyka.wp.pl, www.tiktok.com
Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), www.tiktok.com

Może Cię zainteresować