×

Potężna awantura na basenie. Biło się prawie 100 osób!

Potężna awantura na basenie, gdzie doszło do wielkiej bójki z udziałem około 100 osób. W związku z tym konieczna była interwencja policji i ochrony. Jak się okazało, korzystające z pływalni osoby poróżniły… pistolety na wodę. Z pewnością całe zdarzenie mogłoby skończyć się bardzo źle, gdyby nie interwencja służb.

Potężna awantura na basenie

Do niecodziennej sytuacji doszło w upalną niedzielę na pływalni w dzielnicy Steglitz w Berlinie. Ze względu na piękną aurę z uroków basenu korzystało wielu młodych ludzi. W pewnym momencie dwie grupy, w skład których wchodziło kolejno cztery i dziesięć osób, urządziły sobie bitwę na zabawkowe pistolety napełniane wodą. Niewinna zabawa szybko wymknęła się spod kontroli (nie wiadomo, co dokładnie się wydarzyło) i przekształciła się w niebezpieczną bitwę. Co więcej, finalnie na basenie rozpętała się prawdziwa bijatyka, w której łącznie brało udział około 100 osób. W związku z eskalacją napięcia w ruch poszły gołe pięści a nawet… noże!

potężna awantura na basenie
Twitter

Bijatykę próbowała przerwać ochrona. Początkowo efekt był zupełnie odwrotny od zamierzonego. Pojawienie się ochrony jeszcze bardziej podsyciło napięcie. W związku z tym do bójki zaczęli przyłączać się kolejni użytkownicy kąpieliska. Podczas gdy cała sytuacja stawała się jeszcze bardziej poważna i niebezpieczna, zarządcy basenu byli zmuszeni poinformować o zdarzeniu policję. Wkrótce na miejscu zjawiło się trzynaście radiowozów i kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Dopiero po ich przyjeździe udało się opanować skołatane nerwy awanturników. Prawdopodobnie gdyby nie służby, skutki bójki byłyby bardzo poważne.

Cztery osoby w wieku od 15 do 23 lat zostały zatrzymane

W związku z awanturą na basenie, berlińskie służby zatrzymały cztery osoby w wieku od 15 do 23 lat. W przeciwieństwie do wielu pozostałych użytkowników basenu, odpowiedzą one za naruszenie porządku publicznego. Co więcej, prowadzone jest postępowanie w sprawie 21-latka, który miał uderzyć ochroniarza obiektu. Jakby tego było mało, podczas bijatyki uderzono 10-letniego chłopca. Na szczęście nie odniósł on poważnych obrażeń.

Do sieci trafiło nagranie z bitwy na kąpielisku. Z pewnością nikt nie chciałbyś się wówczas znaleźć w tym miejscu.

Źródła: www.rmf.fm, twitter.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij