×

11 zaskakujących faktów o penisie, których do tej pory nie znałeś. Mężczyźni też będą zaskoczeni!

W wielu społeczeństwach rozmowy o penisach są tematem tabu i uważa się to za sferę dość prywatną. W niektórych kręgach mówi się o tym głośno i ludzie nie boją się wyrażać swojego zdania.

Już w starożytności uważano penisa za symbol niewyobrażalnej siły i płodności. Znakiem tego, jeśli nasi przodkowie poruszali takie tematy, to może i my powinniśmy wiedzieć coś więcej na temat przyrodzenia? Zebraliśmy interesujące fakty, które na pewno niektórych wprawią w osłupienie.

1. Skóra, która zostaje z obrzezania chłopców wykorzystywana jest do przeszczepów.

2. Penis nie potrzebuje współpracy z mózgiem, aby działać :)

Ejakulacja jest w rzeczywistości kontrolowana przez układ nerwowy, który może działać niezależnie od mózgu. Mózg może regulować aktywność współczulnego układu nerwowego, ale sygnał wywołujący wytrysk pochodzi z rdzenia kręgowego. To może wyjaśnić, dlaczego „mały przyjaciel” czasami wydaje się robić coś, czego mężczyzna nie chce.

3. Palenie wpływa na wielkość penisa.

Według najnowszego badania, ten zły nawyk utrudnia krążenie w czasie wzwodu. Dodaj do tego jeszcze ryzyko wystąpienia raka. Czy naprawdę tego potrzebujesz?

4. Istnieją dwa rodzaje penisów.

Pierwszy typ należy aż do 79% mężczyzn. To penis, który podczas erekcji wzrasta nawet dziesięciokrotnie. Drugi typ to penis, który jest duży w czasie spoczynku i nie rośnie spektakularnie w trakcie wzwodu.

5. Można przeszczepić penisa.

Banana Penis 2

6. Męski orgazm trwa od 6 do 15 sekund.

Biorąc pod uwagę, że orgazmy żeńskie mogą trwać do czterech razy dłużej, nie wydaje się to sprawiedliwe. Jednak statystyki są bezwględne: panowie osiągają szczytowanie znacznie szybciej. Średnio potrzebują do tego 2 minut i 50 sekund.

7. Istnieją mężczyźni, którzy mogą na sobie wykonać fellatio.

Wprawdzie jest to 1 pan na 400, ale i tak czujemy się tą informacją mocno zszokowani!

8. Wielkość ma znaczenie… ale nie tak, jak myślisz.

O tym, jaki to jest idealny penis według kobiet, pisaliśmy jakiś czas temu. Dziś spojrzymy na to czysto medycznie: z rozrodczego punktu widzenia większy penis uwolni więcej nasienia, co zwiększa szanse na sukces zapłodnienia.

9. Gruczoł prostaty może być przyczyną wielu problemów.

Jeśli gruczoł prostaty powiększa się, może powodować zaburzenia erekcji lub przedwczesny wytrysk. Dlatego ważne są regularne badania.

10. Masturbacja jest bardziej niebezpieczna niż myślisz.

Wydaje Ci się na pewno, że jest całkowicie nieszkodliwa – nic bardziej mylnego. Samozadowalanie się jest główną przyczyną złamań penisa! Gdy robisz to zbyt intensywnie, może dojść do tragedii.

11. Co za tempo!

Najbardziej aktywny penis w historii należał do króla Fatefehiego z Tonga, który znany był ze swojego rozwiązłego trybu życia. Mówi się, że w ciągu 14 lat miał 37 800 kobiet!

Może Cię zainteresować

zamknij