×

Eurowizja Junior 2020. Mamy reprezentantkę Polski. To 10-latka o cudownym głosie

Eurowizja Junior 2020. W niedzielę odbył się finał „Szansy na sukces”, w którym wyłoniono reprezentanta Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2020. Kto pójdzie w ślady Roksany Węgiel i Viki Gabor?

Eurowizja Junior 2020

Do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy tegoroczne wydarzenie nie zostanie przeniesione, a może nawet odwołane. O mały włos pandemia koronawirusa skutecznie pokrzyżowałaby plany organizatorów. Ostatecznie wiemy jednak, że Eurowizja Junior 2020 odbędzie się 29 listopada w Warszawie. Ale na nowych zasadach…

W konkursie występuje 13 młodych wokalistów. Każdy z nich, ze względu na bezpieczeństwo, będzie śpiewać na żywo ze studia w swoim kraju.

Do rywalizacji przystąpią dzieci z następujących państw: Armenii, Białorusi, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Kazachstanu, Malty, Niemiec, Polski, Rosji, Serbii i Ukrainy.

„Mam tę moc”. Znamy polską reprezentantkę

O udział w międzynarodowym konkursie rywalizowały trzy dziewczynki: Lenka Marzec, którą widzowie znali już z 2. edycji „The Voice Kids”, Ala Tracz, która wystąpiła z kolei w 3. odsłonie show, a także Agata Serwin.

Wczorajszy odcinek „Szansy na Sukces”, dzięki głosowaniu widzów i ocenie jury, wyłonił zwyciężczynię. Jest nią Alicja Tracz! W 1. etapie dziewczynka zaśpiewała piosenkę „Mam tę moc” z filmu „Kraina Lodu” (w poprzednim odcinku śpiewała natomiast „Kolorowy wiatr” – utwór znany z animacji „Pocahontas”).

W 2. etapie wszystkie dziewczynki zaśpiewały utwory skomponowane specjalnie dla nich przez Gromee’ego. Ala będzie reprezentować Polskę z utworem „I’ll Be Standing”.

Eurowizja Junior 2020
Twitter

Ala Tracz ma zaledwie 10 lat, a za sobą liczne sukcesy. Między innymi nagrody w zagranicznych konkursach wokalnych, występ w „Małych Gigantach” oraz w „The Voice Kids”. Dziewczynka pochodzi spod Janowa Lubelskiego.

Będzie trzecie zwycięstwo?

Ala jest najmłodszą polską reprezentantką w konkursie Eurowizji Junior. Czy dziewczynce uda się powtórzyć sukces Roksany Węgiel i Wiktorii Gabor?

Młode Polki dwukrotnie zwyciężały w tym międzynarodowym dziecięcym konkursie muzycznym, podbijając serca widzów. Była to pierwsza sytuacja, gdy ten sam kraj wygrał konkurs dwa lata z rzędu. Dzięki zwycięstwu ponownie mogliśmy się starać o organizację konkursu w jednym z polskich miast.

Dla obu nastolatek zwycięstwo stało się przepustką do dalszej kariery. Teraz przed taką samą szansą stanie Alicja Tracz!

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij