×

Zorganizowali konkurs na najlepiej udekorowany grób. Dla zwycięzcy była nagroda

Zorganizowali konkurs na najlepiej udekorowany grób. W nietypowej rywalizacji wzięły udział drużyny z trzech miast. Uczestnicy mieli godzinę na upiększenie miejsca pochówku zmarłego przy użyciu płytek oraz kwiatów. Dla zwycięzcy była przewidziana niemała nagroda pieniężna.

Zorganizowali konkurs na najlepiej udekorowany grób

Takie rzeczy tylko w Rosji. To tam, a dokładnie w rosyjskim Nowosybirsku po raz pierwszy został zorganizowany konkurs na najlepiej udekorowany grób. W „zawodach” wystartowały trzy drużyny. Miejscowi, drużyna z Omska i Sewastopola na Krymie. Ci ostatni musieli pokonać kawał drogi, aby dostać się na miejsce – jechali na tę okazję przez około trzy dni! Takie wydarzenie najwyraźniej nie mogło ich ominąć.

konkurs na najlepiej udekorowany grób
imbo.org

Przedstawiciele trzech drużyn mieli godzinę na udekorowanie miejsca pochówku zmarłego. Mieli do wykorzystania płytki, a także sztuczne i naturalne kwiaty. Jaki był efekt? Grupa z Sewastopola stworzyła na grobie coś na wzór złotej biżuterii, która jest symbolem nagród marynarza wojskowego. Drużyna z Nowosybirska stworzyła na grobie miejsce na urny dla małżeństwa. Wygrał jednak zespół z Omska, który zorganizował na grobie miejsce dla naturalnych kwiatów.

Te konkursy są bardzo ważne. Trzeba pokazać ludziom, że miejsce pochowku ma wyglądać ładnie

– mówiła w wywiadzie dla lokalnych mediów jedna z uczestniczek z Sewastopola.

Zawody grabarzy

Portal ngs.ru podaje, że zawody w dekorowaniu grobów były pierwszymi tego typu zawodami w Rosji. Nie były jednak jedynymi, które organizowano na cmentarzu. Wcześniej odbywały się w Rosji bowiem zawody grabarzy. Mieli oni za zadanie wykopać jak największą liczbę grobów w jak najkrótszym czasie.

Po tym, jak doniesienia o nietypowych konkursach ujrzały światło dzienne, media społecznościowe błyskawicznie zalała fala komentarzy. W jednym z nich internauta wyszedł z ironiczną propozycją dla Rosjan.

Udekoruj swój pomnik, zanim wyjedziesz na wojnę w Ukrainie

– pisze jeden z internautów.

Czy Ty również uważasz, że tego typu konkursy są „bardzo” nie ma miejscu?

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij