×

Następczyni Roksany Węgiel. Wiemy, kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji Junior 2019

Wiktoria Gabor reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2019. Utalentowana nastolatka wygrała dzisiaj w finale programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2019”, dzięki czemu to ona będzie reprezentować nasz kraj w tegorocznej imprezie muzycznej, która już w listopadzie odbędzie się w Gliwicach. Wiemy, jaką piosenkę zaśpiewa młoda artystka.

Wiktoria Gabor reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2019

Choć Wiktoria Gabor ma zaledwie 12 lat, jej pięknego i jakże mocnego głosu może pozazdrościć niejedna starsza wokalistka. Nastolatka w niedzielnym programie „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2019” zaśpiewała cover utworu Blue Cafe pt. „Zapamiętaj”, a także swój konkursowy kawałek, czym skradła serca słuchaczy. Po genialnych występach decyzją jurorów i widzów, Viki wygrała rywalizację z 11-letnią Nikolą Fiedor i 12-letnią Gabrielą Katzer, dzięki czemu to właśnie ona będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2019. Będzie tym samym szóstym reprezentantem Polski w tym konkursie.

Młoda gwiazda zaśpiewa podczas muzycznego konkursu utwór pt. „Superhero”, którego możecie posłuchać poniżej.

https://youtu.be/rhmdmRqZ_0g

Widzowie mogą kojarzyć Wiktorię Gabor

Wiktoria Gabor od najmłodszych lat była związana z muzyką – ma bardzo muzykalną rodzinę z romskimi korzeniami. Tegoroczna reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2019 urodziła się w Niemczech, choć dzieciństwo spędziła w Polsce. I choć jako mała dziewczynka przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii, wróciła do naszego kraju i obecnie mieszka na co dzień w Krakowie.

Viki jest już znana polskim widzom, bowiem miała okazję przez jakiś czas gościć na ekranach telewizorów. Brała udział w drugiej edycji „The Voice Kids”, w której to zajęła 2. miejsce. W muzycznym show miała także okazję zaprezentować publicznie swoją pierwszą piosenkę pt. „Time”. Niedługo potem powstał do niej teledysk, który na dzień dzisiejszy obejrzano już ponad 2 miliony razy.

Data Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach

Wiadomo już, że Eurowizja Junior 2019 odbędzie się 24 listopada w Gliwicach, co zostało potwierdzone jeszcze w marcu. To pierwszy raz, kiedy Polska będzie organizatorem Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku konkurs Eurowizji Junior 2018 wygrała Roksana Węgiel, zwyciężczyni pierwszej edycji „The Voice Kids”. Myślicie, że Wiktoria Gabor ma szansę powtórzyć jej niebywały sukces? Przekonamy się o tym już za kilka tygodni.

Może Cię zainteresować