×

Wiadomo, kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2019 w Tel Awiwie!

W tym roku odbędzie się 64. Konkurs Piosenki Eurowizji. To jeden z najpopularniejszych i najdłużej trwających programów telewizyjnych na świecie. Nareszcie wiemy, kto będzie reprezentował Polskę!

Rok temu wygrała Netta

Ubiegłoroczny konkurs odbywał się w Lizbonie. Wygrała go izraelska wokalistka Netta, która wykonywała piosenkę „Toy”.

Piosenkę po roku walki uznano za plagiat. Była bowiem zbyt podobna do utworu “Seven Nation Army” zespołu White Stripes. Jednak w sądzie zawarto ugodę i wokalista zespołu został uznany za współautora.

Pomimo sprzeciwów, konkurs odbędzie się w Tel Awiwie

Zgodnie z zasadami Eurowizji, kraj, który był reprezentowany przez zwycięzcę ma prawo do organizacji kolejnej edycji konkursu.

Były protesty przeciwko organizacji Eurowizji 2019 w Izraelu (ze względu na obecną tam sytuację polityczną). Ostatecznie zdecydowano, że konkurs odbędzie się w Tel Awiwie .

Kto będzie reprezentował Polskę?

Komisja Konkursowa TVP zadecydowała, że reprezentantem Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Avivie będzie zespół Tulia!

To grupa składająca się z czterech wokalistek: Patrycji Nowickiej, Dominiki Siepki, Joanny Sinkiewicz i Tulii Biczak, które łączą klasyczne wokale z folkową muzyką i nowoczesną produkcją.

Na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu wygrały konkurs piosenką „Jeszcze Cię nie ma”.

Nie wiadomo jeszcze, z jaką piosenką zawalczą w konkursie Eurowizji. Utwór konkursowy poznamy w późniejszym terminie.

Sukcesy eurowizyjne

Naszym największym (do tej pory) sukcesem na Eurowizji, był występ Edyty Górniak w 1994 roku. Piosenkarka zajęła wtedy drugie miejsce z utworem “To nie ja!”

Przypomnijmy sobie jej występ sprzed 25 lat…

Teraz możemy życzyć powodzenia dziewczętom z grupy Tulia i trzymać mocno za nie kciuki.

Ciekawe doniesienia

Pomimo, że reprezentanta naszego kraju na Eurowizji 2019 poznaliśmy dopiero dzisiaj, bukmacherzy już od kilku miesięcy obstawiają Polskę, jako faworyta tegorocznego konkursu.

Prawdopodobnie ma to związek z niedawną wygraną Roksany Węgiel w Eurowizji Junior 2018.

A jakie jest wasze zdanie?

Może Cię zainteresować

zamknij