×

Prezydent Turcji na oczach tłumu wyszeptał 6-latce: „Zostań męczennikiem, a uhonoruję Cię”

Turecki prezydent, Recep Tayyip Erdogan, spotkał się ze swoimi zwolennikami w czasie kongresu Partii Sprawiedliwości i Rozwoju. Gdy przemawiał, zaprosił na scenę małą dziewczynkę, która miała na sobie mundur. Po chwili powiedział do niej coś naprawdę szokującego…

Tylko dziecko…

Dziewczynka, wchodząca na scenę, była przerażona i zapłakana. Na jej głowie znajdował się kasztanowy beret – taki, jak ten noszony przez oddziały specjalne. Dlatego prezydent powiedział jej, że „kasztanowe berety nie płaczą” i pocałował w policzek.

„Zostań męczennikiem, a uhonoruję Cię”

W czasie swojego wystąpienia o męczeństwie za kraj przez cały czas przytulał dziewczynkę. Na koniec oznajmił jej, że jeśli zostanie męczennikiem, to z pewnością będzie uhonorowana flagą swojego kraju. Te słowa, skierowane do dziecka, wzbudziły podziw oraz aplauz na widowni.

To jeszcze nie wszystko. Po przemówieniu Erdogan zapytał 6-latki czy jest na to gotowa. Dziewczynka odrzekła, że tak, a tłum skandował „Wodzu, zabierz nas do Afrin!”. Wyrażał tym samym chęć walki w tureckiej operacji przeciwko Kurdom w Syrii.

Może Cię zainteresować

zamknij