×

Emerytka ostro skrytykowała PiS. „To jest oszustwo, to jest kłamstwo”

Czy emeryci popierają PiS? Czy 13. i 14. emerytura wystarczy, by ich przekonać do oddania głosu? Ta emerytka ostro skrytykowała PiS. Najbardziej mnie wkurza nepotyzm, złodziejstwo w tym rządzie i kłamstwo – wyznała. Wypowiedź emerytki obejrzało już ponad milion internautów.

Zaskakujące wyniki sondażu

Emeryci są jedną z tych grup społecznych, o których poparcie walczą partie polityczne. PiS wie, że w dużej mierze właśnie dzięki emerytom wygrywa wybory. Stąd pomysły na kolejne specjalne programy ze wsparciem. Ale czy to na pewno wystarczy, żeby przekonać emerytów do oddania głosu?

Kilka miesięcy temu IBRiS na zlecenie „Super Expressu” zapytał seniorów, kiedy żyło im się najlepiej: za rządów Prawa i Sprawiedliwości, czy też za czasów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Prawie 45 proc. respondentów odpowiedziało, że lepiej żyje im się za rządów PiS. Ale prawie 23 proc. seniorów stwierdziło, że lepiej się im żyło za PO, a ponad 30 proc. emerytów uznało, że nie dostrzega różnicy.

Emerytka ostro skrytykowała PiS

Emerytka, która jest bohaterką nagrania zamieszczonego na TikToku, nie miałaby problemów z udzieleniem odpowiedzi na pytanie z sondażu. W gorzkich słowach oceniła działania partii rządzącej. Zdaniem seniorki, to nieudolne działania rządu spowodowały tak wysoką inflację, którą obecnie mamy w Polsce.

A nie jakaś tam… putinflacja

– zaznacza.

Kobietę zapytano również o palenie chrustem w piecu. To nawiązanie do wypowiedzi wiceministra klimatu i środowiska Edwarda Siarki, który, w związku z rosnącymi cenami energii oraz materiałów opałowych, poradził Polakom, by zbierali gałęzie na opał.

Niech sobie sami palą chrustem, co my jesteśmy w epoce kamienia łupanego i chrustu. Nigdy tak nie było, no brak słów cenzuralnych

– mówi emerytka.

Również 13. i 14. emerytura nie wystarczyła, by przekupić seniorkę.

To jest oszustwo, to jest jawne kłamstwo

– ocenia kobieta. W podsumowaniu nie zostawiła na partii rządzącej suchej nitki. Morawieckiego nazwała „Pionkiem”, a Kaczyńskiego porównała do „Dżepetta”.

Najbardziej mnie wkurza nepotyzm, złodziejstwo w tym rządzie i kłamstwo

– słyszymy na nagraniu.

Film z dziarską emerytką stał się viralem.

@brynia_00 #dc #emerytka #sondauliczna #zyciewpolsce #inflacja #polska #pinokio #brawo #kaczynskinatiktoku #pis #opinia ♬ dźwięk oryginalny – G

Fotografie: TikTok (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować