×

Egzekucja cywilów w Buczy. Nagranie, które trafiło do sieci mrozi krew w żyłach

Egzekucja cywilów w Buczy. Do sieci trafiło mrożące krew w żyłach nagranie. W materiale widać, jak rosyjscy żołnierze pod bronią prowadzą kilku ukraińskich cywilów do zaułka. Tam zostali rozstrzelani. Na kolejnym ujęciu widać już tylko ciała martwych ludzi. Dziennik „The New York Times” dotarł do nazwisk ofiar.

Rosyjska inwazja na Ukrainę

Dzisiaj dowodów okrutnych zbrodni w Ukrainie, za którymi stoją Rosjanie, jest tak wiele, że chyba nikt już nie ma wątpliwości, że armia Władimira Putina to najgorsze wcielenie zła. Jednym z przerażających obrazów wojny jest obraz Buczy, w której życie w wyniku inwazji straciło wielu niewinnych ludzi.

Dziennikarze „The New York Times” dotarli do mężczyzny, który 4 marca dostał ostrzeżenie przez radio, że w ich kierunku zbliżają się Rosjanie. Wraz z kilkoma wojskowymi i cywilami postanowili się ukryć.

Godzinę później rosyjscy żołnierze znaleźli mężczyzn i wypędzili wszystkich dziewięciu z domu z bronią w ręku, w tym właściciela domu. Żołnierze przeszukali ich w poszukiwaniu tatuaży, które mogłyby wskazywać na przynależność wojskową i zmusili niektórych z nich do zdjęcia zimowych kurtek i butów

– podaje „NYT”.

Świadkowie widzieli grupę więźniów na parkingu przed rosyjską bazą w koszulkach zarzuconych na głowy.

Twitter

Egzekucja cywilów w Buczy

Ta sama grupa została zarejestrowana przez kamery monitoringu. W opublikowanym w sieci materiale widzimy prowadzonych na śmierć cywilów pod bronią żołnierzy, prawdopodobnie rosyjskich spadochroniarzy.

Spadochroniarze patrolowali okolicę, najeżdżali domy i pracowali wewnątrz i na zewnątrz czteropiętrowego budynku biurowego 144 przy ulicy Jabłońskiej, który Rosjanie przekształcili w bazę i szpital polowy

– informuje „NYT”.

Egzekucja miała miejsce chwilę później w zaułku przy ulicy Jabłońskiej. Jak donoszą świadkowie, wojskowi mieli zmusić cywilów do uklęknięcia, po czym zostali rozstrzelani. Sam moment egzekucji nie został zarejestrowany na nagraniu w przeciwieństwie do widoku ciał zabitych, które zostały porzucone na dziedzińcu.

Relacja ocalałego z Buczy porusza do łez. Spędził w piwnicy miesiąc czasu.

Źródła: wiadomosci.wp.pl, twitter.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij