×

Komunia Św. w Polsce dzisiaj wygląda zupełnie inaczej. Zadziwiające, co rodzice potrafią wymyślić

I Komunie Święte w Polsce to już nie to samo, co kiedyś. Coraz częściej odchodzi się od skupienia w modlitwie i skromnych przyjęć, które jeszcze nie tak dawno temu odbywały się w domowym zaciszu…

Z przytupem

Komunie dzisiaj znacznie bardziej przypominają wesela niż małe, rodzinne przyjęcia. Coraz modniejsze stają się również zespoły muzyczne, które przygrywają zgromadzonym i zachęcają ich do tańca! Goście zapraszani są na wystawne obiady w ekskluzywnych restauracjach, a dzieci otrzymują najdroższe prezenty – najlepiej pokaźny kład lub dron. W sieci aż roi się od relacji z przyjęć komunijnych, a oglądając je można złapać się za głowę.

Na tym jednak nie koniec…

Rodzice są w stanie zrobić naprawdę wiele, aby ich dzieci podjechały pod Kościół zauważone. W tym celu niektórzy z nich decydują się na… karocę lub limuzynę! Nie wierzysz? Wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcie. Do takiej sytuacji doszło rok temu w gliwickiej parafii. Jak będzie w tym roku?

Budzą skojarzenia

Wątpliwości budzi również skojarzenie, jakie wywołuje rodzaj limuzyny, wybranej przez rodziców dla swojej pociechy. Podobnym pojazdem poruszali się uczestnicy popularnego programu telewizyjnego „Warsaw Shore”, których postępowanie było dalekie od tego, jakiego powinno się uczyć pierwszokomunijne dzieci…

Limuzyna, prezenty i balowe suknie wychodzą na pierwszy plan, podczas gdy Kościół i modlitwa zostają daleko w tyle. Czy tak to powinno wyglądać?

Może Cię zainteresować

zamknij