×

Półtoraroczne dziecko ranione nożem w szyję przez matkę. Chłopiec walczy o życie

Dziecko ranione nożem. Z poważną raną ciętą szyi trafił do szpitala półtoraroczny chłopczyk z Tychów. Prawdopodobnie został raniony nożem przez matkę. Kobieta została zatrzymana.

Dziecko ranione nożem

Jak podaje serwis Fakt24, do tragedii doszło w piątek (31 lipca) ok. godz. 17:00 w Tychach (woj. śląskie). Policja otrzymała informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o ciężko rannym półtorarocznym chłopcu. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, znaleźli dziecko z ranami ciętymi szyi.

Ratownicy, którzy zjawili się w mieszkaniu, podjęli akcję medyczną. Dziecko przez cały czas było przytomne. Działania na miejscu trwały ponad godzinę. Później śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał chłopca do szpitala.

Dziecko przetransportowano do szpitala śmigłowcem i bezpośrednio trafiło na blok operacyjny. Jego stan był bardzo ciężki

– powiedział rzecznik prasowy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka Wojciech Gomułka.

Bezpośrednio z helikoptera chłopiec trafił na blok operacyjny. Jak podało TVN24, operacja rozpoczęła się przed godz. 19:00, a zakończyła po godz. 22:00.

Obecnie lekarze oceniają stan chłopca jako ciężki, ale stabilny

– mówił dla Super Expressu Gumułka.

Jak do tego doszło?

Rzeczniczka tyskiej policji aspirant sztabowa Barbara Kołodziejczyk przypuszcza, że dziecko najprawdopodobniej raniła nożem 40-letnia matka. Jak powiedziała w rozmowie z WP:

Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że to najprawdopodobniej matka ugodziła syna nożem. Policjanci zbadali również trzeźwość matki dziecka. Zatrzymana kobieta była trzeźwa. Działania policji nadzoruje prokurator.

Funkcjonariusze od razu zatrzymali 40-letnią kobietę. TVN24 donosi, że w mieszkaniu podczas tragicznego zdarzenia byli też matka zatrzymanej i jej brat.

Obecnie policja ustala okoliczności zdarzenia i przesłuchuje świadków. Wiadomo, że wcześniej nie było żadnych interwencji policji u tej kobiety.

Niedawno informowaliśmy, że nie żyje maltretowane dziecko. Tragedia rozegrała się w Rudzie Śląskiej. Policja zatrzymała rodziców miesięcznego chłopca.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.fakt.pl, wiadomosci.wp.pl, tvn24.pl, www.se.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Freepik, Twitter

Może Cię zainteresować