×

Kupił ślinę chorego na Covid-19. Postanowił użyć jej do zabicia szefa

Pracownik salonu sprzedaży samochodów został oskarżony o usiłowanie zabójstwa swojego pracodawcy. Mężczyzna kupił ślinę z Covid-19 i dodał ją do napoju, który później wręczył szefowi.

Kupił ślinę z Covid-19

Jak informuje The Sun, do nietypowej próby zabójstwa doszło w Turcji. Ramazan Cimen, pracownik jednego z salonów samochodowych, postanowił uśmiercić swojego pracodawcę, Ibrahima Unverdiego.

Wcześniej właściciel salonu przekazał swojemu pracownikowi 215 000 lir tureckich (ok. 113 tys. zł) pochodzących z utargu. Mężczyzna miał zanieść je do biura, ale zniknął z gotówką. Podczas rozmowy telefonicznej wyznał szefowi, że przeznaczył pieniądze na spłatę swoich długów.

Ibrahim Unverdi zgłosił kradzież na policję. Podczas rozmowy z funkcjonariuszem przyznał, że wcześniej inny pracownik ostrzegał go, iż Ramazan Cimen kupił ślinę pacjenta chorego na Covid-19 za 500 lir tureckich (czyli ok. 260 zł). Następnie dodał ją do napoju, który podał szefowi. Ten na szczęście go nie wypił.

Po raz pierwszy słyszę o tak dziwnej technice zabijania. Dzięki Bogu nie zachorowałem.

– powiedział w rozmowie z The Sun Unverdi.

Pracownika zatrzymano

Na tym się jednak nie skończyło. Właściciel salonu samochodowego poinformował śledczych, że Cimen wpadł w szał, gdy cała sprawa wypłynęła do mediów. Mężczyzna zaczął wysyłać swojemu szefowi pogróżki:

Nie mogłem zabić cię wirusem. Następnym razem strzelę ci w głowę.

– miała brzmieć jedna z wiadomości.

Policja do tej pory poszukuje byłego już pracownika salonu. Ramazanowi Cimenowi postawiono zarzuty usiłowania zabójstwa i kierowania gróźb karalnych. Natomiast Unverdi i jego rodzina zostali objęci ochroną:

Wolałbym, żeby mnie zabił, niż próbował zarazić wirusem. Moi rodzice mają przewlekłe choroby. Gdyby zaraził mnie koronawirusem, mógłbym przekazać chorobę także moim bliskim. Gdyby do mnie strzelił, przynajmniej byłbym jedynym, który umrze.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.thesun.co.uk, wiadomosci.radiozet.pl, www.fakt.pl
Fotografie: pixabay.com

Może Cię zainteresować