×

Nie żyje maltretowane dziecko. Policja zatrzymała rodziców miesięcznego chłopca

Nie żyje maltretowane dziecko. W środę do szpitala w ciężkim stanie trafił 4-tygodniowy chłopiec. Lekarze walczyli kilka godzin, ale nie udało się uratować mu życia. Policja wszczęła śledztwo.

Nie żyje maltretowane dziecko

W środę (22 lipca) w Rudzie Śląskiej wezwano pogotowie do zaledwie miesięcznego chłopca. Najprawdopodobniej zrobiła do rodzina dziecka. O sprawie poinformował PAP Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy rudzkiej policji.

Maluszek, który niedawno przyszedł na świat, był w tak ciężkim stanie, że wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, aby zabrał go do szpitala. Chłopczyk trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie trafił na oddział intensywnej terapii. Lekarze musieli go reanimować.

Niestety dziecko zmarło po kilkugodzinnej walce o jego życie.

Rodzice chłopca zatrzymani
Facebook

Rodzice chłopca zatrzymani

Lekarze, którzy stwierdzili u maluszka objawy maltretowania, powiadomili policję. Zatrzymano rodziców dziecka podejrzanych o popełnienie przestępstwa.

Chłopiec mógł być ofiarą przemocy, dlatego zatrzymaliśmy jego rodziców celem wyjaśnienia tej sprawy.

– przekazał PAP Arkadiusz Ciozak.

Do szpitala w Katowicach trafiło też drugie dziecko tej pary. Lekarze sprawdzą, czy wobec 14-miesięcznej dziewczynki również stosowano przemoc.

Policja prowadzi postępowanie wyjaśniające. Trwa zbieranie dowodów i zabezpieczanie śladów w mieszkaniu.

Nie żyje maltretowane dziecko
Pixabay

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że matka włożyła dziecko do kosza na pranie. Maluszek, który dopiero co przyszedł na świat, zmarł. Sprawą zajęła się prokuratura.

Źródła: www.o2.pl, www.polsatnews.pl, wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Facebook, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij