×

Dwulatek zmarł z pragnienia w przegrzanym pokoju. „Nie wiedziałam, że umrze”

Dwulatek zmarł z pragnienia, ponieważ matka zostawiła go zamkniętego w przegrzanym pokoju. Te tragiczne wydarzenia rozegrały się w 2019 roku w miejscowości Grevenbroich (Niemcy). Sąd uznał, że 28-letnia matka działała świadomie.

Dwulatek zmarł z pragnienia

Leon to dwuletni chłopiec, który mieszkał z mamą w miejscowości Grevenbroich w Niemczech. Dziecko zmarło w kwietniu ubiegłego roku. Według ustaleń sądu, nie można jednak wskazać dokładnej daty śmierci chłopca. Wiadomo natomiast, jaka była przyczyna tej tragedii.

Chłopiec umarł z pragnienia. 28-letnia matka zostawiła dziecko bez opieki, w zamkniętym, przegrzanym pokoju. Kobieta stanęła przed sądem.

„Nie spodziewała się, że może umrzeć”

Trudno sobie wyobrazić, przez jakie cierpienie przechodził chłopiec w ostatnich chwilach życia. Przerażony, wyczerpany i pozostawiony na pastwę losu…

Jak informują niemieckie media, ponieważ nie można ustalić dokładnej daty śmierci dziecka, nie można także udowodnić matce zabójstwa. Dlatego sąd skazał kobietę za zaniedbanie ze skutkiem śmiertelnym.

Kobieta usłyszała wyrok 7,5 roku pozbawienia wolności. 28-latka jest w głębokiej depresji. Twierdzi, że nie spodziewała się, że dziecko może umrzeć.

Brak wiedzy, lekkomyślność, czy świadome działanie?

Ciężko sobie wyobrazić, że 28-letnia kobieta nie jest świadoma możliwych konsekwencji pozostawienia dziecka samego w zamkniętym i rozgrzanym wnętrzu. Jednak podobne przypadki wcale nie należą do rzadkości. To brak wiedzy, brak rozsądku, a może celowe działanie?

We wtorek po południu jedna z matek zostawiła 10-latkę w rozgrzanym aucie, a sama poszła na zakupy w sklepie odzieżowym. Kobieta zaparkowała w słońcu, zamknęła szyby i zablokowała drzwi. Nie wracała przez kilkadziesiąt minut.

Dziewczynkę uratował przypadkowy przechodzień, który zdecydował się wybić szybę i uwolnić dziecko. 10-latka był zgrzana, czerwona i spocona. Pukała w szybę auta, prosząc o pomoc.

Gdy matka 10-latki skończyła zakupy i pojawiła się na parkingu, była zaskoczona całym zamieszaniem. Tłumaczyła policji, że według niej, szyby w samochodzie zostały otwarte. Podobnych przykładów niestety nie brakuje…

Dziecko pozostawione w zamkniętym, rozgrzanym pomieszczeniu czy nagrzanym aucie, może umrzeć. Konsekwencją takiego działania jest przegrzanie organizmu, a dalej udar. Im mniejsze dziecko, tym szybciej dochodzi do przegrzania, ponieważ maluch szybciej się odwadnia. Dziecięcy organizm może rozgrzewać się kilkukrotnie szybciej, niż ciało dorosłego człowieka.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować