×

Duże zmiany w polskim rządzie. Kto stracił stołek przez Polski Ład?

Miał być ład, a jest chaos. A z chaosu wykluły się duże zmiany w polskim rządzie. Ciężko wskazać kogoś, kto zyskał na Polskim Ładzie. Ale wiadomo już, kto na nim z pewnością stracił. Ze stanowiskiem pożegnał się minister finansów. Kto go zastąpi?

Duże zmiany w polskim rządzie

Nie da się ukryć, że wybuch wojny za naszą wschodnią granicą nieco odwrócił uwagę od ostatnich poczynań rządu. A ciężko tu wskazać na jakieś sukcesy. Powodem do dumy miał być Polski Ład. Tyle że okazał się kompletnym chaosem i kompromitacją. Rząd próbuje teraz gorączkowo naprawić to, co udało się zepsuć w ekspresowym tempie.

Właśnie przez Polski Ład ze stanowiskiem ministra finansów pożegnał się Tadeusz Kościński. Szef resortu sam zrezygnował, a oficjalnym powodem rezygnacji było „wzięcie odpowiedzialności za niedociągnięcia Polskiego Ładu”. Na stanowisku wytrwał dokładnie 815 dni. To i tak długo, w porównaniu do pozostałych ministrów z czasów PiS.

Może byłoby jeszcze dłużej, ale kogoś trzeba było wskazać jako kozła ofiarnego (posadę stracił też wiceminister Jan Sarnowski), ponieważ wzrastało niezadowolenie społeczne w związku ze zmianami, jakie wprowadził Polski Ład. Mniejsze wynagrodzenia, większe podatki i jeszcze większe zamieszanie… program PiS-u sprowadził problemy na obywateli, ale i na rządzących.

Po dymisji Kościńskiego premier Mateusz Morawiecki objął funkcję ministra finansów. Ale na dniach Ministerstwo Finansów dostanie nowego szefa.

Kto zostanie nowym ministrem finansów?

Kościński był szóstym szefem resortu od czasu przejęcia władzy przez Zjednoczoną Prawicę. Teraz pora na siódmego.

Piotr Müller został zapytany w Polsat News o to, kiedy będzie nowy minister finansów.

Mogę powiedzieć tylko, że to są już finalne ustalenia i to będzie niebawem

– odpowiedział.

Później doprecyzował, że „niebawem” oznacza „w najbliższych dniach”.

Według Radia ZET, najpoważniejszym kandydatem na stanowisko ministra finansów jest obecnie Beata Daszyńska-Muzyczka, która przez wiele lat współpracowała z Mateuszem Morawieckim. Ale na giełdzie kandydatów pojawiła się także Magdalena Rzeczkowska – sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i szefowa Krajowej Administracji Skarbowej. Propozycji w tej sprawie miała nie przyjąć natomiast szefowa ZUS Gertruda Uścińska.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij