×

Duch Jana Pawła II towarzyszy papieżowi Franciszkowi? Wyjątkowe nagranie

Czyżbyśmy mieli potwierdzenie życia pozagrobowego? Duch Jana Pawła II miał się rzekomo pojawić za papieżem Franciszkiem w trakcie jednej z jego pielgrzymek.

Duch Jana Pawła II podróżuje z Papieżem Franciszkiem?

Duchy to istoty, które rzekomo towarzyszą nam od początków istnienia cywilizacji człowieka. Każda kultura na świecie ma swoje opowieści o tym, że zmarli po śmierci nie zawsze trafiają na drugą stronę. Często błąkają się po świecie, nawiedzając swoich bliskich czy oprawców, jeśli ich śmierć nastąpiła z powodu działania drugiego człowieka.

W 2016 roku papież Franciszek pielgrzymował do Meksyku. Wówczas za pojazd służył mu ten sam Papamobile, którym podróżował nasz papież Jan Paweł II. W pewnym momencie nagrano przedziwne zjawisko — gdy Papież Franciszek błogosławi wiernych na stojąco, na fotelu za nim pojawia się postać. Do złudzenia przypomina ona Św. Jana Pawła II.

Nagranie błyskawicznie zrobiło furorę w sieci:

Wątpliwe nagranie

Nagranie pochodzi rzekomo z 2016 roku, gdy papież Franciszek odwiedził Meksyk. Pomimo że pochodzi sprzed 5 lat, jego jakość jest wyjątkowo niska. Sama idea ducha, który błąka się po świecie, jest sprzeczna z ideą wiary katolickiej, która zakłada, że esencja duchowa człowieka trafia do jednej z trzech domen (niebo, czyściec lub piekło). Ostatecznie jednak wyjaśnienie ma naturę rzeczywistą i nie trzeba sięgać po aspekty paranormalne.

Jak się okazało efekt „ducha” wywołała postać kardynała Suareza Indy, meksykańskiego prałata Kościoła katolickiego. Twarz kardynała jest zamazana z powodu ruchu pojazdu, a oświetlenie sprawiło, że ​​wyglądał, jakby miał na sobie papieski strój. Widać to na innych nagraniach oraz licznych zdjęciach.

Choć nagranie zrobiło ogromne zamieszanie w sieci, żadnego ducha Naszego Papieża nigdzie nie zarejestrowano.

Źródła: www.youtube.com, www.churchpop.com, www.mirror.co.uk
Fotografie: Britannica

Może Cię zainteresować