×

14 przerażających zdjęć, które nie pozwolą Ci dzisiaj spokojnie zasnąć

Od wieków ludziom towarzyszy pytanie, co dzieje się z nami po śmierci. Czy dusze naszych zmarłych przechodzą w inny wymiar, a może zostają zawieszone w przestrzeni, aby dokończyć sprawy pozostawione na ziemi.

Z racji Halloween i zbliżającego się święta zmarłych warto przyjrzeć się kilku historiom ukazujących zjawy i paranormalne zjawiska. Osobiście sama należę do grona osób sceptycznie nastawionych do duchów, a żeby w nie uwierzyć potrzebuję dowodów. Poniższe zdjęcia sprawiają jednak, że dostaję gęsiej skórki!

#1

Pinterest

To zdjęcie zostało zrobione w opuszczonym szpitalu. Autor fotografii dawniej pracował w tym miejscu. W momencie robienia zdjęcia był sam, jednak widać tutaj postać kobiety ubranej na czarno.

#2

Pirojok

Na tym zdjęciu widać jedną postać, która nie należy do rodziny. Głowa starca pojawiła się tylko na chwilę.

#3

Pinterest

Może wydawać się, że na tym zdjęciu nie ma nic dziwnego, jednak spójrz jeszcze raz i zwróć uwagę na prawą stronę okna. Widać tutaj głowę dziewczynki, która… zmarła w tym budynku. Istnieją także inne fotografie, na których widać tę samą postać, lecz w innych miejscach w oknie.

#4

Acidcow

Z pozoru to zdjęcie wygląda na niewinne, jednak po prawej stronie kadru można zobaczyć czyjąś głowę znajdującą się przy drabinie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż w mieszkaniu w danej chwili znajdowały się tylko dwie osoby – chłopak siedzący na kanapie i fotograf.

#5

Patiohype

Ta kobieta postanowiła zrobić sobie selfie w lustrze. Gdy nacisnęła spust migawki, za jej głową pojawiła się twarz kobiety. Nie ma dowodów, że zdjęcie jest autentyczne. Część ludzi uważa, że za kobietą stanęła druga osoba, inni jednak wierzą, że jest to upiór.

#6

Pinterest

To zdjęcie zostało zrobione przez kobietę, która opiekowała się swoim kuzynostwem. Gdy je robiła, nie było nikogo za chłopcem, dopiero po wywołaniu fotografii zobaczyła cień.

#7

IFLmylife

Pewnego dnia Jim Templeton postanowił zabrać swoją córkę i żonę na wycieczkę do Burgh Marsh. Piękna pogoda sprzyjała zrobieniu pamiątkowego zdjęcia. Dopiero po wywołaniu kliszy okazało się, że za córką Jima pojawiła się postać przypominająca astronautę. Jim był pewien, że w chwili gdy robił zdjęcie za dziewczynką nikogo nie było.

#8

TheOccultMuseum

Zdjęcie zostało wykonane na Węgrzech w roku 1943. Za kobietą pojawiła się postać dziewczynki bez twarzy i rąk.

#9

BuzzFeed

Nie ma nic przyjemniejszego niż mecz piłki nożnej w towarzystwie przyjaciół. Co jednak, gdy Pan Śmierć postanowi dołączyć? Najciekawsze jest to, że postać widziana jest tylko na jednym zdjęciu.

#10

IFLmylife

Zdjęcie zostało wykonane w Północnej Karolinie. Fotograf chciał uwiecznić klimat panujący w lesie. Nikt nie potrafi wyjaśnić, skąd wzięła się tutaj bosonoga dziewczynka.

#11

Social-news

Grupa znajomych zorganizowała domówkę. Mimo dużej liczby uczestników każdy się znał. W trakcie trwania imprezy gospodarze postanowili uwiecznić miłą chwilę na fotografii. Później okazało się, że na zdjęciu znajduje się postać nikomu nieznanego chłopaka. Spójrzcie uważnie na prawą stronę kadru!

#12

BuzzFeed

Zdjęcie zrobiono w 1950 roku w Teksasie, podczas pierwszej kolacji w nowym domu. Rodzina Cooperów chciała zapamiętać tę wyjątkową chwilę i postanowiła uwiecznić ją na fotografii. Po wywołaniu zdjęcia zauważono ciało zwisające z sufitu. Najprawdopodobniej ta fotografia została przerobiona, a cała historia dopowiedziana w późniejszym czasie. Taką mamy nadzieję…

#13

BuzzFeed

Na pierwszy rzut oka to zdjęcie wygląda normalnie. Jednak, czy ktoś potrafi wyjaśnić skąd pojawiła się ta dziwna twarz po lewej stronie kadru?

#14

YouTube

Powyższe zdjęcie to fragment nagrania monitoringu ze szpitala. Widać na nim czarną zjawę chodzącą po łóżku pacjenta. Najbardziej niepokojące jest to, że w sali chorych nikt nie widział zjawy, a pacjent zmarł chwilę po tym nagraniu…

Może Cię zainteresować

zamknij