×

Dramatyczne sceny w czasie mszy. Mężczyzna miał wiele szczęścia w nieszczęściu

W miejscowości Piaski w powiecie gostyńskim mężczyzna zasłabł podczas mszy. Z pomocą natychmiast ruszyli mu ratownicy, którzy brali udział w nabożeństwie. Następnie dojechała straż pożarna i karetka pogotowia. Na oczach wiernych rozegrała się dramatyczna walka o życie 73-latka.

Mężczyzna zasłabł podczas mszy

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło 11 grudnia w miejscowości Piaski w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi. Jak donosi portal Gostyn24.pl, 73-leti mężczyzna zasłabł podczas mszy świętej. W momencie zasłabnięcia przebywał na balkonie świątyni. Stwierdzono u niego nagłe zatrzymanie krążenia.

Szczęśliwym zbiegiem okoliczności w kościele byli wtedy ratownicy medyczni, którzy natychmiast przystąpili do reanimacji. Po 15 minutach na miejsce dotarli strażacy z defibrylatorem, a następnie karetka pogotowia.

Przyjęliśmy zgłoszenie o godzinie 11:23 i zadysponowaliśmy na miejsce zdarzenia 3 zastępy straży pożarnej

– przekazał asp. Bartłomiej Gościniak, dyżurny operacyjny KP PSP w Gostyniu.

Akcja ratownicza zakończyła się szczęśliwie

Jednocześnie, trudne warunki związane z nietypowym miejscem spowodowały, że akcja ratownicza nie należała do najłatwiejszych. Dramatyczna walka o życie mężczyzny trwała ponad godzinę. Po tym czasie 73-latka przewieziono do szpitala. Starszy kapitan Marcin Nyczka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu przekazał:

Od momentu przejęcia przez nas reanimacji trwała ona jeszcze przez ponad godzinę, ale co najważniejsze zakończyła się szczęśliwie, bo udało się przywrócić mężczyźnie funkcje życiowe

*Zdjęcie główne ma charakter poglądowy

Źródła: wiadomosci.wp.pl, www.se.pl, gostynska.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), facebook

Może Cię zainteresować