×

U mężczyzny wykryty żeńskie genitalia. Wcześniej skarżył się obrzęk w pachwinie

Po tym, co za chwilę przeczytasz, prawdopodobnie już nic Cię dzisiaj nie zaskoczy. „Niecodzienny” przypadek medyczny zdiagnozowali lekarze z Kosowa. 67-latek, który trafił do placówki, myślał, że obrzęk w pachwinie spowodowany jest przepukliną. Prawda okazała się być zupełnie inna. Zdecydowanie mniej oczywista. U mężczyzny wykryto żeńskie genitalia! Jak to możliwe? Badacze z Uniwersytetu w Prisztinie opisali historię 67-latka w czasopiśmie „Urology Case Reports”.

Mężczyzna od lat zmagał się z obrzękiem pachwiny

67-latek od 10 lat zmagał się z obrzękiem pachwiny. Odczuwalny guzek powiększał się, gdy wstawał lub kaszlał, a zmniejszał(spłaszczał), gdy leżał. W końcu postanowił skonsultować nieprzyjemne objawy ze specjalistami. Tak też trafił do szpitala w Kosowie.

Wstępne badania potwierdziły, że mężczyzna ma w worku mosznowym tylko jedno jądro i choruje na przepuklinę pachwinową. O przepuklinie pachwinowej mówimy, gdy fragment jelita wydostaje się na zewnątrz otrzewnej. Objawia się ona natomiast poprzez miękki guzek w okolicy pachwin. Warto także wiedzieć, że raz powstała przepuklina nigdy samoistnie u dorosłego się nie zagoi ani nie zmniejszy.

Początkowa diagnoza okazała się być jednak zupełnie błędna. Prawda okazała się zdecydowanie mniej oczywista.

U mężczyzny wykryty żeńskie genitalia
Max Pixel

U mężczyzny wykryto żeńskie genitalia

Kiedy chirurdzy przyjrzeli się z bliska zmianom utrudniającym życie mężczyźnie, nie mogli uwierzyć własnym oczom. Nigdy wcześniej osobiście nie spotkali się bowiem z takim przypadkiem. Przyczyną wcale nie była przepuklina. Zamiast niej znaleźli strukturę przypominającą gruszkę, która była w rzeczywistości… macicą. Oprócz tego w organizmie 67-latka zidentyfikowano szyjkę macicy, worek mosznowy zawierający jajowód, jajniki i… brakujące jądro, do którego przyłączony był jajnik. Przypominamy, że cały czas mówimy o organizmie mężczyzny!

u mężczyzny wykryto żeńskie genitalia
Pxhere

Padła diagnoza: rzadka choroba znana jako zespół przetrwałych przewodów Mullera (PDMS), która charakteryzuje się tym, że panowie posiadają żeńskie narządy rozrodcze.

Do tej pory w historii medycyny zdiagnozowano i potwierdzono zaledwie 200 przypadków schorzenia. PDMS jest trudno wykrywalny. Zazwyczaj prawda wychodzi na jaw, kiedy lekarze podejmują się operacji pozbycia się „przepukliny”.

Była prześladowana z powodu swoich zębów. Miała tego dość i zdecydowała się na odważny krok.

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), pixabay.com

Może Cię zainteresować

zamknij