×

Dr Grzesiowski o Wszystkich Świętych: „krok w kierunku rozsiewu koronawirusa”

Do 1 listopada pozostało już niewiele czasu. Wszyscy zastanawiają się, jak będą wyglądać tegoroczne obchody święta w cieniu pandemii. A przede wszystkim, co wydarzy się później… Dr Grzesiowski o Wszystkich Świętych mówi tak: „udawanie, że 1 listopada będzie dniem wyjętym spod zasad epidemiologicznych jest po prostu zwyczajnie oszustwem”.

Nowy rekord zakażeń

„Mamy 6 526 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – poinformowało wczoraj Ministerstwo Zdrowia w najnowszym raporcie. Resort poinformował również o śmierci 116 osób – 11 z nich zmarło z powodu COVID-19, natomiast 111 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

W dwóch województwach liczba zakażeń ostatniej dobry przekroczyła 1000. Zaskoczenia nie ma – chodzi o województwa małopolskie i mazowieckie. Jak to będzie wyglądać dzisiaj? Dowiemy się niebawem.

Dr Grzesiowski o Wszystkich Świętych

Eksperci nie mają wątpliwości – za gwałtowny przyrost zakażeń odpowiada m.in. powrót dzieci do szkół. Kolejnym newralgicznym punktem może okazać się Wszystkich Świętych. Immunolog doktor Grzesiowski po raz kolejny ostrzegał przed 1 listopada w RMF FM. Lekarz twierdzi, że to najwyższy czas na podjęcie kluczowych decyzji.

1 listopada cmentarze powinny być zamknięte. Organizacja tej sytuacji powinna być jednoznaczna, w tej chwili powinny być już podawane informacje, żeby dać ludziom możliwość odwiedzin swoich bliskich na cmentarzach w bezpiecznych warunkach

— przekonuje Grzesiowski.

Weekend 31 października – 1 listopada to kolejny krok w kierunku rozsiewu pandemii w Polsce. Te osoby, które decydują w państwie o tym, czy będzie wtedy możliwość odwiedzenia cmentarzy bez ograniczeń, czy nie, będą ponosiły odpowiedzialność za to, co się stanie później

— dodaje.

Brak decyzji Grzesiowski uważa za narażanie zdrowia setek tysięcy ludzi. Zdaniem immunologa, „udawanie, że 1 listopada będzie dniem wyjętym spod zasad epidemiologicznych jest po prostu zwyczajnie oszustwem”.

Przypomnijmy, innego zdania jest wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Chociaż wiceszef resortu zdrowia apeluje do Polaków, by nie odwiedzali tłumnie grobów 1 listopada, to podkreśla, że raczej nie dojdzie do zamknięcia cmentarzy w to ważne dla Polaków święto. Póki co na cmentarzach w całej Polsce obowiązuje nakaz noszenia maseczki.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij