×

2-letnia Sara dotknęła ładowarki od telefonu. Zmarła rażona prądem

Wystarczyła chwila nieuwagi, aby doszło do tragedii. 2-letnia Sara dotknęła ładowarki od telefonu i została porażona prądem. Dziewczynki nie udało się uratować.

Dotknęła ładowarki od telefonu

Śmierć dziecka to największa tragedia, jakiej mogą doświadczyć rodzice. Nikt nie może sobie nawet wyobrazić bólu spowodowanego odejściem tak bliskiej sercu osoby. Tym bardziej w wyniku wypadku, którego nie mogliśmy przewidzieć…

Ogromna tragedia dotknęła rodzinę pochodzącą z miasta Erere znajdującego się w północno-wschodniej Brazylii. Jak podaje serwis Mirror, 2-letnia Sara Alves de Albuquerque dotknęła ładowarki podłączonej do gniazdka. W następnej chwili dziewczynka została śmiertelnie porażona prądem.

Dziecko natychmiast trafiło do szpitala. Niestety, pomimo starań lekarzy, 2-letnia Sara zmarła.

Trwa śledztwo w tej sprawie

Miejscowa burmistrz Emanuelle Gomes Martins za pomocą mediów społecznościowych przekazała rodzinie kondolencje:

Rząd Erere wyraża głęboki żal z powodu śmierci dziecka Sary Alves de Albuquerque. W momencie głębokiego bólu, miejska administracja publiczna składa wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom oraz składa najszczersze kondolencje z powodu niewypowiedzianej straty.

Pod postem można znaleźć wyrazy współczucia od mieszkańców i internautów skierowane do rodziny zmarłej Sary:

Teraz jesteś już aniołkiem ze skrzydełkami. Zaopiekuj się mamą, gdy jesteś już na górze, słyszysz mnie?

Są takie momenty w życiu, kiedy nie potrafimy znaleźć słów, które wyraziłyby nasze uczucia, szczególnie wtedy, gdy takie sytuacje dotyczą dziecka.

Lokalna policja prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 2-letniej Sary Alves de Albuquerque. We wstępnych raportach nie podano jakiej marki był telefon i ładowarka. Nie wiadomo też, czy urządzenie ładujące było oryginalne.

Porażenie prądem

Jak podaje serwis poradnikzdrowie.pl, do porażenia prądem elektrycznym dochodzi w wyniku przepływu energii przez ciało człowieka. Może to doprowadzić do chwilowej utraty przytomności, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci.

Najczęstszą przyczyną porażenia jest niewłaściwe posługiwanie się elektrycznym sprzętem gospodarstwa domowego, a także z powodu wad konstrukcyjnych domowych urządzeń elektrycznych lub też w wyniku kontaktu z liniami wysokiego napięcia.

O innym takim przypadku w Brazylii pisaliśmy jakiś czas temu. 25-letnia influencerka zmarła w wyniku porażenia prądem, do którego doszło w pracy. Kobieta osierociła roczną córkę.

Źródła: www.fakt.pl, www.mirror.co.uk, www.poradnikzdrowie.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować