×

Dosadne słowa Mateusza Morawieckiego na temat zachowania premier Finlandii

Sanna Marin, premier Finlandii, zrobiła test na obecność narkotyków. Wiemy, skąd taka decyzja. Sprawę skomentował Mateusz Morawiecki. Co nasz premier myśli o zachowaniu fińskiej polityk?

„Szalona domówka” z udziałem premier Finlandii

Kilka dni temu w sieci pojawiło się nagranie z pewnej prywatnej imprezy lub jak kto woli „szalonej domówki” – tak określiła ją fińska prasa. Wśród osób obecnych na balandze z początku sierpnia znaleźli się celebryci, influencerzy i 36-letnia premier Finlandii Sanna Marin. Z nagrania można wywnioskować, że impreza była przednia. W materiale widzimy, że tańczyli i śpiewali do piosenki „Selva paiva” („Dzień na trzeźwo”) rapera Petri Nygarda. Krótko mówiąc bawili się w najlepsze – w końcu od tego są takie wydarzenia.

Premier Finlandii zrobiła test na obecność narkotyków. Co robiła Sanna Marin na imprezie?

O nagraniu z pewnością nie zrobiłoby się tak głośno, gdyby nie „rzucone” słowo, którego dosłuchali się internauci. Mowa o „jauhojengi”, które odnosi się do osób używających narkotyków takich jak amfetamina czy kokaina. Prawda jest natomiast taka, że śpiew grupy na nagraniu nie jest do końca zrozumiały, w związku z czym nie wiadomo czy grupa śpiewa o narkotykach („jauhojengi”) czy np. o podobnie brzmiących miłośnikach mocnych trunków („jallujengi”).

Każdy mógł usłyszeć to, co chciał usłyszeć, szczególnie gdy klip oglądano np. na telefonie

– napisał w odpowiedzi na zarzuty jeden z internautów.

Wątpliwości postanowił rozwiać dziennik „Iltalehti”. Aby poznać odpowiedź na nurtujące pytanie, zamówił spektogram do profesjonalnej analizy dźwięku. Po weryfikacji podano ze 100 proc. pewnością, że chodziło o „jauhojengi”, czyli odniesienie do osób zażywających narkotyki.

Na tym nie koniec…

Taniec premier Finlandii w nocnym klubie

Do sieci trafiło drugie nagranie z modnego helsińskiego klubu nocnego. Widzimy na nim premier Finlandii w bliskim tańcu ze znanym fińskim piosenkarzem. Pojawiły się nawet podejrzenia, że mężczyzna całował 36-latkę po szyi, co miałby sugerować początek nagrania. Sama Marin zaprzeczyła doniesieniom.

Nie pamiętam, aby ktoś całował mnie po szyi

– wyjaśniła.

Czy Tobie wygląda to na pocałunek?

Premier Finlandii zrobiła test na obecność narkotyków

Szybko pojawiły się podejrzenia czy i kto zażywał narkotyki z tak zacnego grona. Te były szczególne dotkliwe dla premier Finlandii, której dodatkowo zarzucano niezdolność do prowadzenia spraw kraju w sytuacji, gdy imprezy nie odbywały się w czasie urlopu 36-latki.

Sanna Marin postawiła sprawę jasno i oświadczyła, że „żadnego ranka nie była skacowana, a żaden z jej obowiązków jako premiera nie został zaniedbany”. Dodała również, że na imprezie nie zażywała środków odurzających i nigdy wcześniej tego nie robiła. Jako dowód premier Finlandii zrobiła test na obecność narkotyków. Wyniki mają być znane w ciągu tygodnia.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Sanna Marin (@sannamarin)

Premier Morawiecki o nagraniu z premier Finlandii

Podczas piątkowej konferencji prasowej w Smolajnach premier Mateusz Morawiecki został zapytany, czy podziela oburzenie części internautów zachowaniem premier Finlandii.

Jeżeli z tej okazji pani premier Finlandii troszeczkę zakosztowała więcej Finlandii i w związku z tym tańca, to nie ma w tym nic strasznego

– stwierdził Mateusz Morawiecki, którzy przyznał, że widział do nagranie, i dodał, że „pani premier ma powody do radości, bo Finlandia właśnie weszła do NATO”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Sanna Marin (@sannamarin)

Premier Finlandii Sanna Marin 1 sierpnia 2020 roku wyszła za Markusa Räikkönena. Oboje wychowują córkę Emmę, która przyszła na świat w 2018 roku.

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować