×

Była aktorka „M jak miłość” mimo burzliwej przeszłości dostała się do Sejmu

Dominika Figurska-Chorosińska, która niegdyś grała Ewunie w „M jak Miłość”, właśnie dostała się do Sejmu. Najwyraźniej przekonała nie tylko widzów, ale także wyborców. Aktorka zebrała wystarczającą liczbę głosów, żeby zdobyć mandat w parlamencie. W wyborach 2019 startowała z list Prawa i Sprawiedliwości.

Dominika Figurska-Chorosińska z list PiS dostała się do Sejmu

Dominika Figurska-Chorosińska zyskała popularność wśród Polaków, dzięki roli w „M jak Miłość”. Aktorka przez kilka lat wcielała się w postać Ewuni. Jednak jakiś czas temu Figurska zdecydowała się zrezygnować z kariery, na rzecz działalności w polityce. Ta wywołuje niemałe emocje, ponieważ związała się z Prawem i Sprawiedliwością.

Po rozpoczęciu przez aktorkę kariery w polityce, wielu fanów było dość mocno zaskoczonych jej poglądami. Zwłaszcza tymi, które dotyczą rodziny. Aktorka od 2002 roku jest żoną Michała Chorosińskiego. W swoim programie wyborczym kładła spory nacisk na wartości rodzinne. Jednak internauci często wytykali jej hipokryzję, ponieważ kilka lat wszystkie media pisały na temat jej zdrady.

Działalność polityczna Dominiki Figurskiej-Chorosińskiej wywołuje sporo kontrowersji

Jednak od tamtego czasu sporo się zmieniło. Teraz aktorka jest przykładną żoną i mamą aż piątki dzieci i angażuje się w kościół katolicki. Nie pojawia się już w serialach, ale za to w zeszłym roku została radną z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Idąc za ciosem, w maju wystartowała w wyborach do europarlamentu. Jej plakat wyborczy wywołał sporo zamieszania, a aktorka musiała po raz kolejny tłumaczyć, że kryzys w jej małżeństwie jest już dawno zażegnany. Jednak mimo wsparcia męża w samych eurowyborach nie poszło jej zbyt dobrze.

Dominika Figurska-Chorosińska dostała się do Sejmu w wyborach 2019

Najwyraźniej porażka z maja nie zraziła Dominiki Figurskiej do wielkiej polityki. Wystartowała w wyborach i ubiegała się o mandat w Sejmie IX kadencji. Reklamowała się hasłem „Tradycja Rodzina Przyszłość”. Tym razem wyborcy przyjęli jej kandydaturę zdecydowanie lepiej. Aktorka zdobyła w sumie 9596 głosów.

Taki wynik może nie być imponujący w skali całego kraju, ale wystarczył, żeby Figurska dostała się do Sejmu ze swojego okręgu. Aktorka nie zapomniała podziękować swoim wyborcom na Facebooku:

Kochani! Udało się! Dziękuję za każdy oddany na mnie głos!

Wpadka Dominiki Figurskiej-Chorosińskiej

Dominika Figurska-Chorosińska dostała się do Sejmu, ale nie uniknęła potknięcia w jednym z wywiadów. Przy okazji wywiadu w „Gościu Radia Zet” została przepytana z wiedzy o parlamencie. Niestety dla kandydatki PiS, nie poszło jej zbyt dobrze. Miała problem z dość prostymi pytaniami. Później tłumaczyła się, że nie odpowiedziała, bo zjadł ją stres.

Polecane

Może Cię zainteresować