×

Dominika Chorosińska startuje w wyborach z listy PiS. Jej wiedza o parlamencie jest porażająca

Wpadka Dominiki Chorosińskiej na antenie Radia Zet. Aktorka kandyduje w wyborach parlamentarnych z listy Prawa i Sprawiedliwości, ale nie potrafiła odpowiedzieć na pytania z zakresu wiedzy o społeczeństwie. Nie wiedziała, ilu posłów zasiada w Sejmie i jaki jest próg wiekowy dla kandydatów na prezydenta. Teraz tłumaczy się z wywiadu.

Z „M jak Miłość” na listy wyborcze PiS

Dominika Chorosińska (Figurska) jest znana przede wszystkim widzom TVP. Przez lata wcielała się w postać Ewuni w serialu „M jak Miłość”. Jednak od kilku lat rozwija karierę nie aktorską, a polityczną. Obecnie jest radną sejmiku mazowieckiego, a w maju bezskutecznie starała się o miejsce w Parlamencie Europejskim. Teraz startuje w wyborach do Sejmu w okręgu podwarszawskim. Zajmuje ostatnie miejsce na liście wyborczej PiS.

dominika chorosińska w m jak miłość
Imgur

Dominika Chorosińska była gościem Radia Zet

Z racji kampanii wyborczej, Dominika Chorosińska gościła ostatnio w audycji „Gość Radia Zet”. Prowadząca program Beata Lubecka postanowiła przetestować jej wiedzę. Wcześniej kandydatka musiała zmierzyć się z poważnymi pytaniami o małżeństwo i wierność. Beata Lubecka spytała również, czy powodem zaangażowania w politykę jest brak pracy w branży aktorskiej:

Ja od zawsze interesowałam się nie tylko polityką, ale w ogóle byłam takim działaczem, działaczką, samorządowym. Od wielu lat jestem zaangażowana w ruch pro life. Lokalnie w swoim mieście też działam. A od niedawna jestem na listach PiS-u. Przeszłam już kampanię do PE. Pokochałam miłością czystą, dlatego że po prostu wydaje mi się, że jest to jedyny obóz, który rzeczywiście dba o wartości, które są dla mnie bliskie czyli rodzina, życie, to wszystko, czemu hołduję od wielu lat. I dlatego chcę jak gdyby w tym uczestniczyć, chcę być częścią tej dobrej zmiany

dominika chorosińska
Instagram

Wpadka Dominiki Chorosińskiej na antenie

Później przyszedł czas na pytania z zakresu wiedzy o społeczeństwie. Niestety aktorka nie poradziła sobie zbyt dobrze z drugą częścią rozmowy. Miała problem z odpowiedzią na niektóre pytania. Nie wiedziała ilu posłów i senatorów zasiada w parlamencie. Nie znała również odpowiedzi na pytanie o próg wiekowy Prezydenta:

-A jaki jest próg wiekowy na kandydata na prezydenta?

-70?

dominika chorosińska w tvp
Instagram

Gdy prowadząca podpowiedziała, że chodzi o wiek, w którym można ubiegać się o tę funkcję, Dominika Chorosińska podała wiek 18. zamiast 35 lat. Ciekawie poszło jej również pytanie o pierwszego niekomunistycznego premiera Polski:

-Olszewski?

-A nie Mazowiecki? – podpowiedziała prowadząca

-Sprawa dyskusyjna

Kandydatce PiS udało się za to odpowiedzieć bezbłędnie na pytania o kadencję Prezydenta i kto jest pierwszym Obywatelem Rzeczypospolitej.

Wpadka Dominiki Chorosińskiej – aktorka tłumaczy się z błędnych odpowiedzi

Po feralnym wywiadzie, na profilu Chorosińskiej na Facebooku pojawiło się wideo. W nagraniu kandydatka wytłumaczyła się ze swojego występu na antenie Radia Zet. Stwierdziła, że jako humanistka nie ma głowy do cyfr, a dodatkowo zjadł ją stres. Przyznała również, że oczywiście Tadeusz Mazowiecki był pierwszym premierem wolnej Polski, ale według niej pierwszy niekomunistyczny rząd stworzył Jan Olszewski.

wpadka dominiki chorościńskiej w radiu zet
YouTube

W nagraniu Chorosińska pokusiła się również na małą uszczypliwość w kierunku wszystkich, którzy skupili się na niej tylko przez „potknięcie” na antenie Radia Zet. Aktorka zapowiedziała, że niedługo przedstawi swój program dotyczący polityki prorodzinnej i edukacji szkolnej:

To są sprawy, które najbardziej leżą mi na sercu i są powodem mojego zaangażowania w politykę. Liczę na takie samo zainteresowanie jak moim potknięciem w Radiu Zet

Spodziewaliście się takiej wpadki Dominiki Chorosińskiej

Może Cię zainteresować

zamknij