×

18-latek z Ząbkowic Śląskich zabił siekierą rodziców i braciszka. Wiadomo, dlaczego to zrobił

Nie milkną echa dzisiejszej tragedii w Ząbkowicach Śląskich. Jaka była motywacja 18-letniego mordercy? Co go pchnęło do popełnienia takiej zbrodni?

Wstrząsające morderstwo w Ząbkowicach Śląskich

Straszliwa zbrodnia w Ząbkowicach Śląskich

Dziś rano w mediach pojawiła się wstrząsająca informacja. Nastolatek zabił rodziców i młodszego braciszka przy użyciu siekiery.

Zbrodnia miała miejsce w nocy z 8 na 9 grudnia. Chłopak następnie wspiął się na dach budynku mieszkalnego i zawiadomił policję, kłamiąc, że ktoś włamał się do domu.

Rzekomy włamywacz miał odpowiadać za śmierć jego bliskich. W trakcie przesłuchania przyznał jednak, że to on zamordował swoją rodzinę i podobno wskazał policjantom miejsce ukrycia zakrwawionych ubrań oraz narzędzia zbrodni.

Sam chłopak jest uważany za sąsiadów za spokojnego i cichego człowieka, który nikomu nie zawadzał.

Kim były ofiary?

Zamordowane zostały dwie osoby dorosłe oraz jedna osoba nieletnia. Marcel C. zamordował swojego ojca Tomasza oraz matkę Katarzynę. Oboje mieli po 48 lat. Nawet dla swojego młodszego 7-letniego brata nie miał litości. On także otrzymał kilkanaście ciosów siekierą.

Ojciec prowadził firmę transportową i rodzina była dobrze sytuowana. 18-latek zamordował niemal całą rodzinę. Jedynie starszy brat uszedł z życiem, ponieważ studiuje we Wrocławiu i w trakcie mordu nie było go w domu.

18-latek zamordował rodziców i brata

Jaka była motywacja 18-letniego mordercy?

Wszyscy stawiają sobie pytanie – dlaczego i po co to zrobił? Dziennikarze Faktu nieoficjalnie dowiedzieli się o motywach jakimi mógł się kierować Marcel C. 

Jest tegorocznym maturzystą i chodzi do klasy o profilu matematyczno-fizycznym. Nie był prymusem w szkole, ale także nie opuszczał się w nauce. Był na standardowym poziomie swoich rówieśników. Jednakże rodzice ciągle wywierali na nim presje, jeśli chodzi do naukę i „ograniczali mu wolność”.

Straszliwa zbrodnia w Ząbkowicach Śląskich

Jest to najpewniej przyczyna, która pchnęła 18-latka do tak straszliwej zbrodni. Możliwe, że młodzieniec kłócił się z rodzicami i w pewnym momencie nie wytrzymał. Rzucił się w szale na swoich rodziców.

Dlaczego zginął 7-latek? Możliwe iż był świadkiem całej masakry i podpisał na siebie wyrok ciekawością lub byciem w nieodpowiednim miejscu o niewłaściwym czasie.

Marcel C. przyznał się do potrójnego zabójstwa, ale śledczy wciąż pracują na miejscu. Zabezpieczają wszelkie możliwe ślady, aby zrozumieć przebieg całego zdarzenia

Źródła: www.rmf24.pl, www.se.pl, www.se.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Pixabay.com, Imgur.com

Może Cię zainteresować

zamknij