×

Pakistańscy himalaiści chcą rozpocząć akcję poszukiwawczą Tomasza Mackiewicza

Dla Tomasza Mackiewicza zdobycie Nanga Parbat wiązało się z ogromnym ryzykiem. W styczniu 2018 roku, polski himalaista po raz siódmy próbował wejść na wysokość 8126 metrów, niestety droga powrotna ze szczytu okazała się śmiertelna.

Dziś na grupie „Pakistan Mountain News” pojawiła się informacja, że grupa pakistańskich ratowników uda się na poszukiwanie Polaka

Z informacji wynika, że 8 członków lokalnych wspinaczy chcę zorganizować wyprawę na szczyt Nanga Parbat. Wśród członków ekipy ma znaleźć się Hassan Jaan, doświadczony himalaista, który w 2014 roku zdobył K2.

Na zdjęciu możemy zobaczyć potencjalnych członków wyprawy na Nanga Parbat. Obecnie grupa próbuje ustalić wszystkie szczegóły z pakistańskim rządem. Informacja o akcji poszukiwawczej ma zostać jeszcze potwierdzona.

Tomasz Mackiewicz ostatnio widziany był 26 stycznia. Wtedy to Francuzka zostawiła go w szczelinie śnieżnej

Wersja francuskiej himalaistki Elisabeth Revol dotycząca przeprowadzenia akcji ratunkowej oraz decyzji pozostawienia Polaka wciąż nie jest jasna. Wiadomo jednak, że Polak został na wysokości około 7 200 metrów.

Partnerka polskiego himalaisty, Anna Solska poinformowała o pogrzebie oraz mszy za Tomasza. Obecnie himalaista jest uznany za osobę zaginioną.

Może Cię zainteresować

zamknij