×

Ujawniono informacje o obrażeniach Dawida. Prokuratura rozpoczęła śledztwo w sprawie zabójstwa

Policja poinformowała wczoraj, że Dawid Żukowski nie żyje. Teraz TVP dotarło do informacji na temat obrażeń, których doznał chłopiec. Wynika z nich, że 5-latek miał kilka ran kłute. Prokuratura ujawniła, że prowadzi postępowanie w sprawie zabójstwa.

Dawid Żukowski nie żyje

Ciała Dawida Żukowskiego odnaleziono nieopodal zbiornika wodnego przy zjeździe z A2 koło Pruszkowa. W sobotę 20 lipca informację, że 5-letni Dawid nie żyje przekazał Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji:

Niestety, ta informacja, którą mam do przekazania nie będzie tą, która dawała nadzieję, na którą liczyliśmy. Niedawno policjanci prowadzący poszukiwania na trasie pomiędzy Warszawą a Grodziskiem znaleźli ciało dziecka. Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, jesteśmy przekonani, że to pięcioletni Dawid – chłopiec, którego poszukiwaliśmy od północy z 10 na 11 lipca

Zwłoki Dawida były starannie ukryte na trasie między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim. Policjanci nie zdradzili jednak żadnych informacji na temat obrażeń 5-latka. Do tych danych dotarli dziennikarze TVP Info. Ciało dziecka nie było rozczłonkowane, ale miało rany kłute w okolicy serca.

dawid żukowski
Materiały Policyjne

Dawid Żukowski nie żyje – prokura już prowadzi śledztwo

Prokuratura zapowiedziała już, że rozpoczyna śledztwo w kierunku zabójstwa. Właśnie poinformował o tym Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie:

Ustalenia poczynione w toku oględzin wskazują na to, że było to zabójstwo. W takim kierunku będzie prowadzone postępowanie przygotowawcze, które zostało zainicjowane wczoraj ujawnieniem zwłok dziecka. Wszystkie czynności w ramach tego postępowania będą zmierzały do dokładnego ustalenia okoliczności tego zdarzenia

Sekcja, która pomoże ustalić w jakim sposób zginął Dawid Żukowski zostanie wykonana 22 lipca. Jej wstępne wyniki będą znane już po kilku godzinach.

Może Cię zainteresować