×

Policja była blisko miejsca znalezienia ciała Dawidka wcześniej. Celowo jednak je omijała

Według doniesień RMF FM, ciało Dawida Żukowskiego zostało odnalezione w zaroślach obok stawu. Stacja podaje, że policjanci wcześniej nie sprawdzali tego miejsca. Śledczy mieli celowo omijać zbiorniki wodne, dopóki była szansa, że 5-letni Dawid żyje.

Policja odnalazła ciało Dawida Żukowskiego

Niestety wczoraj dowiedzieliśmy się, że 5-letni Dawid nie żyje. Komenda Stołeczna policji ogłosiła na konferencji prasowej, że natrafili na ciało dziecka przy zbiorniku wodnym na trasie pomiędzy Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim.

Zgodnie ze słowami policjantów, „z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością” to ciało 5-letniego Dawidka Żukowskiego. Według medialnych doniesień, policjanci już wcześniej mieli przeszukiwać okolice węzła Pruszków, gdzie odnaleziono zwłoki chłopca.

Dawid Żukowski
Materiały Policyjne

Poszukiwania Dawida Żukowskiego nie były wcześniej prowadzone w okolicach stawów

Radio RMF FM podało informację, że ciało chłopca odnaleziono w zaroślach obok stawu. Według stacji, policja wcześniej nie przeszukiwała tego miejsca. Funkcjonariusze mieli wcześniej nie szukać przy zbiornikach wodnych, skupiając się na miejscach, dających szansę na odnalezienie żywego chłopca. Dopiero po utracie nadziei, że chłopiec żyje, śledczy skupili się na zbiornikach wodnych.

odnalezienie ciała dawida żukowskiego
Twitter

Fakt, że policja odnalazła ciało Dawida Żukowskiego nie oznacza końca sprawy

Jednak odnalezienie ciała Dawida Żukowskiego nie kończy jeszcze prac policji. Teraz śledczy muszą znaleźć odpowiedź na pytanie, gdzie doszło do morderstwa chłopca. Istotne jest także ustalenie co dokładnie wydarzyło się, od kiedy ojciec zabrał 17:00 Dawida z Grodziska, aż do samobójstwa Pawła Ż. na torach. Policjanci ustalają też, czy ojciec działał sam.

Może Cię zainteresować