×

Ile zarobi Dawid Kubacki, jeśli wygra Turniej Czterech Skoczni? Nie powinien narzekać

Dawid Kubacki ma świetną formę i zdobywa wysokie noty. Dzięki ciężkiej pracy włożonej w treningi nie tylko zgarnia nagrody, ale także spore zyski.

Dobra forma skoczka

Konkurs o mistrzostwo świata w Seefeld był dla wielu niezwykle pozytywnym zaskoczeniem! Dawid Kubacki z 27. miejsca wskoczył na 1. miejsce i został mistrzem świata! Obok niego wylądował w pięknym stylu Kamil Stoch, który został wicemistrzem. Obecnie nasi skoczkowie walczą o jak najwyższe noty w Turnieju Czterech Skoczni.

Nagroda Turnieju Czterech Skoczni

29 grudnia rozpoczął się 68. Turniej Czterech Skoczni i zawodnicy mają o co walczyć. Nie licząc prestiżu ze zwycięstwa, dla zwycięscy całego turnieju organizatorzy przygotowali wysoką nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. franków szwajcarskich. Po przeliczeniu na naszą walutę daje to sumę ok. 78 tysięcy złotych.

Obecnie o tę kwotę walczą: Ryoyu Kobayashi, Karl Geiger, Marius Lindvik oraz nasz mistrz Dawid Kubacki. Dziś nasz mistrz świata zaliczył świetny skok w serii treningowej, plasując się na 1. miejscu. Kamil Stoch uplasował się gorzej, na 8. pozycji. Reszta drużyny niestety nie dostała się do pierwszej dziesiątki.

Na jakie zarobki może liczyć Dawid Kubacki?

Za trzecie miejsca w konkursach w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen Dawid Kubacki zarobił 46 800 zł. W bieżącym sezonie zarobił już ponad 148 tys. złotych.  To niewiele mniej od Kamila Stocha, który na swoim koncie może pochwalić się sumą 163 tys. złotych. Największym zarobkiem ze skoczków może pochwalić się Stefan Kraft, który zarobił już ok. 264 tys. złotych. 

Naszym skoczkom życzymy sukcesów, wielu medali i radości ze skakania! ?

Źródła: sportowefakty.wp.pl, sportowefakty.wp.pl, sport.se.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij