×

Żołnierz biegnie wśród strzałów do małej dziewczynki. Wokół widzi ciała jej zamordowanej rodziny.

Wojna to najgorsze, co człowiek zgotował drugiemu człowiekowi. W imię politycznych konfliktów i nieporozumień giną niewinni ludzie, a wśród nich dzieci, które jeszcze nie mają pojęcia, jak okrutny może być świat. 56-letni David Eubank jest byłym żołnierzem amerykańskich służb specjalnych, który w obecnej chwili udziela się we Free Burma Rangers. Wyruszył do Mosulu, aby pomagać w walce z ISIS.

W trakcie jednej z akcji natrafili na grupę cywilów, którzy zostali brutalnie zamordowani. Wśród nich David zauważył małą dziewczynkę. Nie wahał się nawet przez chwilę. Od razu zdecydował, że musi działać.

Ryzykował własne życie

Narażał własne życie, aby ocalić dziecko. Nie był w stanie obserwować tego, jak bezbronna dziewczynka czeka na śmierć wśród zamordowanych członków swojej rodziny. Serce pęka na samą myśl, że takich sytuacji jest znacznie więcej…

Pomyślałem, że gdyby moja żona dowiedziała się w jaki sposób straciłem życie, na pewno by zrozumiała. Wierzę, że Bóg mnie tutaj zesłał i szczerze mówiąc nie zastanawiam się nad sobą, a myślę o tych wszystkich bezbronnych istotach.

Prawda jest niestety taka, że sami sobie zgotowaliśmy ten los…

Może Cię zainteresować