Kategorie GwiazdyPolska

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Rodzina milionera ma jedną prośbę

Znana jest data i miejsce pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka. W ostatnim czasie media obiegła nieoficjalna informacja odnośnie dnia pochówku producenta filmowego. Nie została ona jednak wówczas potwierdzona przez rodzinę i najbliższych tragicznie zmarłego 39-latka. Kwestią czasu był więc moment, kiedy to nastąpi. Dziś już oficjalnie wiadomo, gdzie i kiedy zostanie pochowany Piotr Woźniak-Starak. Informacje na ten temat podała rodzina.

Data i miejsce pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka

Msza żałobna będzie miała miejsce 29 sierpnia o godzinie 19.00 w kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca NMP przy ul. Anny Walentynowicz 1 w Konstancinie-Jeziornie. Następnego dnia, 30 sierpnia, urna z prochami Piotra Woźniaka-Staraka zostanie złożona na Fuledzie. Miejsce to nie zostało wybrane przypadkowo.

Data i miejsce pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka
Instagram

Rodzina podzieliła się wpisem, który chwyta za serce

Rodzice, żona i rodzeństwo opublikowali wyjątkowo wzruszający wpis, w którym opisali wyjątkowe życie Piotra Woźniaka-Staraka. „Piotr kochał życie, życie kochało Jego…” – zaczęli. Z treści dowiadujemy się również, dlaczego na miejsce złożenia prochów wybrano właśnie Fuledę. Jak się okazuje, było to „miejsce szczególnie ukochane przez Piotra”.

Data i miejsce pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka
Instagram

Całość wpisu możesz zobaczyć poniżej.

Piotr kochał życie, życie kochało Jego. Jego pełnię przeżywał nawet w chwili śmierci. Żył szybko, jakby wiedział, że musi się spieszyć. Nie potrafił i nie chciał być sam. Kochał ludzi, uwielbiał być z nimi. Jego miejscem wybranym była Fuleda. Uwielbiał spędzać tam czas z przyjaciółmi i ich bliskimi – napisali w pożegnaniu rodzice, żona i rodzeństwo zmarłego 39-latka

Chciał, żeby wszyscy dobrze się czuli w Jego towarzystwie, w miejscu, które wypełniał sobą. Na Mazurach najlepiej odpoczywał, najlepiej się bawił, najbardziej lubił pracować. To tutaj rodziły się pomysły na filmy. Fuleda była najbardziej udaną scenografią Jego życia, a piękno jej natury najpiękniejszym planem filmowym. Miał w sobie tak wiele energii, radości i pomysłów, którymi tak szczodrze obdarzał Rodzinę i Przyjaciół

Chcielibyśmy cofnąć czas, powiedzieć rzeczy niewypowiedziane, wysłuchać, czego nie zdążył wyrazić, coś dokończyć, zamknąć. Los pozostawił jednak niedomknięte drzwi. Piotr, przechodząc przez nie, wciąż z nami będzie. Jeżeli Piotr nie zdążył komuś podziękować, kogoś przeprosić – robimy to w Jego imieniu

Rodzina odniosła się również do wsparcia, które z różnych stron świata płynęło do niej zarówno po zaginięciu Piotra Woźniaka-Staraka, jak i po odnalezieniu jego ciała. Dodała także, że zamiast kwiatów można składać ofiary na rzecz dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego „Edukidsmed” lub Fundację Pegasus, ratującą porzucone i skrzywdzone zwierzęta.

Data i miejsce pogrzebu Piotra Woźniaka Staraka
Instagram

Śledztwo w sprawie wciąż trwa

Przypomnijmy, że Piotr Woźniak-Starak zaginął w nocy z 17 na 18 sierpnia po tym, jak wraz z 27-letnią kobietą wypadł z motorówki do wody – jej udało się dopłynąć do brzegu. Ciało producenta zostało odnalezione przez płetwonurków w jeziorze Kisajno kilka dni później. Prokuratura wciąż prowadzi śledztwo w sprawie tragicznego wypadku. Póki co śledczy nie odnoszą się do doniesień medialnych i nie informują o szczegółach zdarzenia.