×

Daniel Olbrychski pochował wnuka. „We wtorek pożegnaliśmy Kubę”

Ciało Jakuba Olbrychskiego, wnuka znanego aktora, znaleziono 14 marca w lesie w okolicach wsi Tabor niedaleko Warszawy. 28-latek od lat zmagał się z depresją i schizofrenią. Daniel Olbrychski pochował wnuka w miniony wtorek.

Tragiczna śmierć

Ciało wnuka Daniela Olbrychskiego znalazł przypadkowy przechodzień 14 marca w lesie przy wsi Tabor. Policja początkowo zakwalifikowała zmarłego jako NN. Dopiero następnego dnia, podczas okazania, rodzina Olbrychskich rozpoznała Jakuba. Jak ujawnił wtedy w „Fakcie” rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś:

Ciało znaleziono po południu 14 marca na terenie kompleksu leśnego, w powiecie otwockim, w okolicy drogi krajowej nr 50 z Kołbieli do Góry Kalwarii. Ciało znalazł mieszkaniec jednej z miejscowości, która przylegała do tego kompleksu i powiadomił policję. Początkowo zmarłego zakwalifikowano jako NN.

Jak ujawnił brat zmarłego, Antoni, 28-latek cierpiał na schizofrenię i depresję. Kolejne terapie nie przynosiły upragnionego efektu. W końcu zniechęcony Jakub zaczął odmawiać dalszego leczenia. Skończyło się, jak wiadomo, tragicznie.

Daniel Olbrychski pochował wnuka

W miniony wtorek odbył się skromny pogrzeb Jakuba Olbrychskiego. Poinformowała o nim dwa dni po fakcie żona Daniela Olbrychskiego, Krystyna Demska-Olbrychska. Jak wspomniała, była to kameralna uroczystość.

Pomijając już, że rodzina nie chciała rozgłosu, chodziło też o przestrzeganie zasad wprowadzonych przez rząd na czas epidemii koronawirusa.

We wtorek pożegnaliśmy Kubę. W maleńkim gronie najbliższych mu ludzi. Dziękujemy przyjaciołom, znajomym i setkom życzliwych ludzi, którzy w tych koszmarnie bolesnych dniach wysyłali nam serdeczne słowa. Teraz tylko trzeba próbować nauczyć się żyć bez Jego obecności…

Źródła: www.facebook.com, www.fakt.pl
Fotografie: www.facebook.com

Może Cię zainteresować

zamknij