×

Na Eurowizji 2020 Polskę będzie reprezentował zespół disco polo? „Daj to głośniej” zgłasza gotowość

W ostatnich tygodniach dużo mówiło się na temat disco polo, które jest wszechobecne w mediach. Pomimo krytyki i oburzenia internautów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w tym roku na Eurowizji będzie nas reprezentować zespół disco polo o ludowym zabarwieniu. Polska ponownie popełnia ten sam błąd?

Disco polo zawładnęło Polską?

Zdaje się, że disco polo jest już wszędzie. Jeszcze przed kilkoma laty, tego typu muzyka dostępna była wyłącznie w wybranych stacjach muzycznych. Dziś, polska muzyka taneczna jest grana nawet w TVP. To właśnie dlatego, na telewizję polską wylała się fala krytyki. Wiele osób uznało, że promowanie tego typu twórczości podczas Sylwestra w Zakopanem czy organizacja benefisu Zenka Martyniuka nie powinny mieć miejsca w telewizji publicznej. A teraz okazuje się, że disco polo ma spore szanse reprezentować Polskę podczas konkursu Eurowizji w Rotterdamie.

Piosenka „Mama ostrzegała” w wykonaniu zespołu „Daj to głośniej” biła latem rekordy popularności. Ich kariera zaczęła się niespodziewanie, gdy w maju zeszłego roku opublikowali na YouTube utwór, który bardzo przypadł Polakom do gustu. Dziś piosenka może poszczycić się 98 839 140 wyświetleń. Grupa nawet nie śniła o takim wyniku. Popularność zdobyta w internecie zaowocowała licznymi koncertami. Kalendarz zespołu jest mocno napięty. Warto przypomnieć, że Telewizja Polsat umożliwiła „Daj to głośniej” występ na Sylwestrze w Chorzowie.

[wp_quiz id=”641″]

Eurowizja 2020

Zespół „Daj to głośniej” pragnie wykorzystać swoje pięć minut i idzie o krok dalej. Zamierza wystąpić na tegorocznej Eurowizji. Jak poinformowano w mediach społecznościowych, grupa będzie uczestniczyć w eliminacjach do Eurowizji 2020.

Możemy też już w tech chwili oficjalnie potwierdzić, że bierzemy udział w eliminacjach do EUROWIZJA 2020, to już 19-20.01.2020 nagrania do programu „Szansa na sukces”. Trzymajcie kciuki!
O tym, kto będzie nas reprezentował w Holandii, zadecyduje zwycięstwo w programie „Szansa na sukces”.
Eurowizja 2020 odbędzie się w dniach 12-16 maja w Rotterdamie.
Oglądając teledysk piosenki „Mama ostrzegała” trudno oprzeć się wrażeniu, że gdzieś się już to widziało. Nie bez powodu. Krótkie spódniczki o ludowym wzorze, wiejskie chaty i słowiańskie melodie nawiązują do utworu „My Słowianie” w wykonaniu Donatana i Cleo, który w 2014 roku reprezentował Polskę na Eurowizji. Piosenka nie przypadła do gustu jurorom i zajęła w konkursie zaledwie 14. lokatę.
Pomimo sukcesów w Eurowizji dziecięcej w latach 2018 (Roksana Węgiel) i 2019 (Viki Gabor), Polska nie może się pochwalić oiągnięciami w konkursie Eurowizji dorosłych. W 2015 roku, Monika Kuszyńska uplasowała się na zaledwie 23. miejscu spośród 27 finalistów. W 2016 roku dobrym wynikiem mógł się poszczycić Michał Szpak, zajmując w finale, wysokie 8. miejsce.
W 2017 roku Polskę znów czekała porażka, do której przyczynił się nieudany występ Kasi Moś. Piosenkarka zajęła 22. miejsce. W kolejnych latach również nie było najlepiej. W 2018 roku, po rozczarowującym i pełnym fałszów występie Gromee i Lukasa Mijera Polska nawet nie zakwalifikowała się do finału. W zeszłym roku Polskę znów reprezentował zespół, stawiający na folklor. Europy nie zainteresował występ Tulii, która odpadła jeszcze przed finałem. Statystyki bezlitośnie pokazują, że to co podoba się Polakom, niekoniecznie spotyka się z pozytywnym przyjęciem ze strony Europy. Polacy powinni przemyśleć, czy ponowne wysyłanie na Eurowizję zespołu ludowego ma sens.
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), YouTube.com, Twitter.com

Może Cię zainteresować