×

Czym zajmuje się Kinga Duda? W końcu prawda o córce prezydenta wyszła na jaw

Czym zajmuje się Kinga Duda po odejściu z Kancelarii Prezydenta? Znalazła pracę w jednej z warszawskich kancelarii prawnych. Jednak spore zaskoczenie wywołały dziedziny, w których specjalizuje się córka Andrzeja Dudy.

Ambitna studentka

Kinga Duda, absolwentka wydziału prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, jeszcze na studiach startowała z powodzeniem w konkursach prawniczych. Dała się poznać jako wyjątkowo pracowita studentka. Ma za sobą liczne kursy uzupełniające na międzynarodowych uczelniach, odbyła też staże w zagranicznych kancelariach. Wiadomo było, że przy tak imponującym CV będzie mogła przebierać w ofertach.

Rzeczywiście, tak się stało. Kiedy prezydentówna obroniła pracę magisterską, natychmiast posypały się propozycje. Duda wybrała spośród nich ofertę warszawskiej kancelarii, podkreślając jednak, że zależy jej na umowie tylko na trzy miesiące. Znajomi Kingi Dudy ujawnili wtedy, że od dawna prowadziła negocjacje z prestiżową londyńską kancelarią. Szczęśliwie dla niej, zakończyły się pomyślnie.

Prezydentówna spakowała walizki, pożegnała się z warszawską kancelarią i wyjechała do Anglii. Niestety, jej praca w Londynie potrwała tylko pół roku.

Kiedy tata Kingi został wybrany na drugą kadencję, prezydentówna wróciła do Polski i rozpoczęła pracę w Kancelarii Prezydenta. Miała zająć się reformą sądownictwa. Jak wyjaśniał wówczas pracownik Kancelarii:

Zajmie się projektem dotyczącym instytucji sędziów pokoju. Jest znawczynią prawa amerykańskiego.

Czym zajmuje się Kinga Duda?

Niestety znowu coś się nie udało albo może Kinga zrozumiała, że bez zdanej aplikacji kariera może nie ułożyć jej się tak, jak sobie wymarzyła. Rozpoczęła pracę w jednej z renomowanych warszawskich kancelarii i przygotowuje się do egzaminu.

Kinga Duda odeszła z pracy

Jak wynika z informacji zamieszczonych przez kancelarię na oficjalnej stronie internetowej, stoją przed nią ambitne zadania. Zajmuje się kontraktami IT oraz sporami sądowymi i arbitrażowymi. Kancelaria przedstawia Kingę jako utalentowaną i świetnie zapowiadającą się prawniczkę:

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Columbus School of Law (Washington D.C.)(LL.M), przewodnicząca Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ. Uczestniczyła w licznych konkursach międzynarodowych z zakresu mediacji i arbitrażu międzynarodowego, m.in. Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot. Doświadczenie zdobywała w polskich i międzynarodowych kancelariach prawnych, przed dołączeniem do zespołu odbywała staż w jednej z czołowych kancelarii prawnych w dziedzinie arbitrażu międzynarodowego w Londynie.

Źródła: www.se.pl, wiadomosci.gazeta.pl, www.pomponik.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować