×

Czy Tusk ma koronawirusa? Są oficjalne wyniki badań, którym poddano byłego premiera

Czy Tusk ma koronawirusa? Byłego premiera poddano odpowiednim testom. Wcześniej przebywał w izolacji przez objawy mogące świadczyć o zakażeniu.

Czy Tusk ma koronawirusa?

Po kilku publicznych wystąpieniach w krajach europejskich Donald Tusk przebywał w izolacji. Wystąpiła bowiem u niego wysoka gorączka oraz kaszel. Lekarka, która się nim zajmowała zaleciła 14-dniową kwarantannę, która rozpoczęła się 12 marca.

Ostatecznie Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej został poddany badaniom na obecność koronawirusa. Wynik na szczęście okazał się negatywny.

Unia nie zdała egzaminu

W trakcie rozmowy z Radosławem Sikorskim w audycji „Radio Wolna Europa” Donald Tusk przyznał, że Unia Europejska nie poradziła sobie z obecnym kryzysem.

Unia nie zdaje egzaminów w takich ekstremalnych sytuacjach. Nie jest precyzyjnie i adekwatnie zaprojektowana wobec stanów wyjątkowych. Działa w ich przypadku w sposób powolny.

Zaznaczył jednak, że obecnie UE pracuje nad, jak najlepszym, sposobem zażegnania pandemii oraz wsparcia poszczególnych krajów członkowskich. Odniósł się również do krytyki struktur europejskich i podkreśla, że w Europie jest wielu polityków, którzy chcą to wykorzystać:

W momencie, gdy pojawia się sytuacja krytyczna, celowo zawyżają oczekiwania wobec Unii, aby oskarżać ją o niewystarczającą pomoc. Martwię się, że jest tylu polityków w Europie, którzy od rana do wieczora myślą, jak wykorzystać pandemię w polityce.

Czy pandemia wpłynie bezpośrednio na struktury unijne?

Źródła: wiadomosci.onet.pl, wyborcza.pl, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Imgur

Polecane

Może Cię zainteresować