×

Czy Putin uderzy w Warszawę i inne europejskie miasta? Nie można tego wykluczyć

Tuż za naszą wschodnią granicą ważą się losy milionów ludzi. O piekle, które rozpętał rosyjski dyktator, mówi dzisiaj cały świat i niemal cały świat stoi dzisiaj po stronie wspieranej na różne sposoby Ukrainy. Czy to oznacza, że Putin pójdzie dalej? Czy Putin uderzy w Warszawę i inne europejskie miasta? Nie ma wątpliwości, że rosyjska armia i jej uzbrojenie ma takie możliwości.

To już siódmy dzień inwazji na Ukrainę

Od początku wojny rosyjskie wojska poniosły ogromne straty. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w najnowszym nagraniu przekazał, że straty Rosjan wynoszą obecnie ponad 6000 żołnierzy.

Mimo to Putin wciąż nie odpuszcza i robi wszystko, aby pokazać swoją przewagę chcąc przełamać ukraińską siłę. W tym celu ukraińskie miejscowości są regularnie bombardowane, a każdego dnia życie tracą kolejni, niewinni ludzie.

Nacierają bez przerwy od 12 godzin. Doszło do całkowitego zniszczenia infrastruktury, są zabici i ranni. Nie możemy nawet zabrać rannych z ulic, domów i mieszkań, bo ostrzał się nie kończy

– przekazał po jednym z ostatnich ostrzałów mer Mariupola Wadym Bojczenko.

Ukraińcy robią, co mogą, aby uchronić się przed kolejnymi atakami nieprzyjaciela. Ryzykują własnym życiem, by go powstrzymać.

W sieci pojawiło się w ostatnim czasie nagranie, na którym widzimy, jak cywile ze Starobielska w obwodzie ługańskim wychodzą na ulicę, aby zablokować rosyjskie kolumny.

Ogromny zasięg rakiet Iskander

Rakiety Iskander to lądowe pociski balistyczne na mobilnej platformie samochodowej z wyrzutnią typu TEL. Iskander przeznaczony jest do wykonywania uderzeń na ważne cele lądowe. Rosyjskie wojska wykorzystały je m.in. do ostrzelania Charkowa.

Minimalny zasięg rakiet Iskander wynosi 50 km, natomiast mają zasięg nawet do 500 km. Oznacza to, że ze swoim zasięgiem mogłyby uderzyć w pięć europejskich stolic: Warszawę, Wilno, Rygę, Kopenhagę i Berlin – podaje niemiecki dziennik „Welt”.

Czy Putin uderzy w Warszawę?

W wojnę z Putinem zaangażował się już dziś niemal cały świat, który wspiera zaatakowaną Ukrainę. Nakładane na Rosję sankcje czy zbrojne wsparcie Ukrainy mogą rozwścieczyć Władimira Putina – przypomnijmy, że rosyjski przywódca w ostatnim czasie groził użyciem broni atomowej stawiając je w stan gotowości.

Na eskalację konfliktu na inne europejskie miasta zwraca uwagę niemiecki „Welt”.

Rosja umieściła broń nuklearną w pobliżu nas. To szok dla wielu Niemców – i słusznie. W bezpośrednim sąsiedztwie polskiej turystycznej miejscowości Gołdap znajdują się trzy obiekty: malownicze jezioro, renomowane sanatorium – i rosyjska broń masowego rażenia. 14-tysięczne miasto leży tuż przy granicy z rosyjską eksklawą Kaliningradu

Na obszarze wielkości Turyngii znajdują się pociski krótkiego zasięgu typu Iskander, które mogą być wyposażone w broń jądrową. Rosja postrzega przywiezione do Kaliningradu rakiety jako odwet za stacjonowanie żołnierzy NATO w krajach bałtyckich i Polsce

– czytamy.

Kim jest Wiera Putina? 96-letnia kobieta podaje się za matkę prezydenta Rosji!

Źródła: www.planeta.pl, pl.wikipedia.org
Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować