×

Kim jest Wiera Putina? 96-letnia kobieta podaje się za matkę prezydenta Rosji!

Ma 96 lat, mieszka w Gruzji i podaje się za matkę Putina. Z synem miała się rozstać, gdy ten miał zaledwie 10 lat. Kim jest Wiera Putina i czy mówi prawdę?

Kim jest Wiera Putina? Podaje się za matkę prezydenta Rosji

Władimir Putin – to nazwisko dzisiaj elektryzuje cały świat. Ale rosyjski prezydent bardzo się stara, by o jego życiu prywatnym wiadomo było niewiele.

Z oficjalnej biografii rosyjskiego przywódcy można się dowiedzieć, że urodził się 7 października 1952 w Leningradzie, jako dziecko Marii i Władimira Putinów. Ale ci, którzy interesują się życiorysem Putina, pewnie znają także pojawiającą się w nim alternatywną postać. To Wiera Putina. Dziś ma 96 lat i twierdzi, że to ona urodziła prezydenta Rosji.

Kobieta przyszła na świat się w 1926 roku w Tierieczino w Kraju Permskim (Rosja), niedaleko Uralu. Jak twierdzi, w ciążę zaszła z żonatym rosyjskim mechanikiem. Była wtedy uczennicą technikum i gdy dowiedziała się, że jej kochanek ma żonę, wróciła do domu rodzinnego. Potem wyszła za mąż za gruzińskiego żołnierza, ale ten miał źle traktować małego Wowę.

O tu, pod tym domem, gdzie mieszkał, często kucał, opierał się o ścianę i milczał. Taki biedny chłopczyk (…). Wiera go broniła, ale Gieorgij go bił, bił pasem. No i za kołnierz nie wylewał (…). Raz Wowa był zamknięty w domu, strasznie zmarzł i zaczął krzyczeć, a ściany tu cienkie: „Ciociu Lilo, pomóż! Strasznie mi zimno!” Smutne to było

– takie słowa można przeczytać w książce Krystyny Kurczab-Redlich, zatytułowanej „Wowa, Wołodia, Władimir”.

Musiała oddać syna

Rodzina żyła w skrajnej biedzie. Gdy Wiera zaszła w kolejną ciążę i urodziła córeczkę, mąż zmusił ją, by oddała syna pod opiekę dziadków. Ci znaleźli chłopcu rodzinę, która go zaadoptowała. To wersja zdarzeń, którą przedstawia Wiera.

Rodziną adopcyjną dla Wowy miało być właśnie bezdzietne małżeństwo Putinów. Czyżby oficjalna biografia prezydenta Rosji pomijała 10 lat jego życia? Czy Wiera Putina mówi prawdę?

Poza książką „Wowa, Wołodia, Władimir”, o Wierze Putinie opowiada film dokumentalny pt. „Putins mama” holenderskiej reżyserki Ineki Smits.

Ponoć Wiera Putina, tak jak inne osoby, które próbowały szperać w przeszłości prezydenta Rosji, miała usłyszeć pogróżki.

Źródła: kobieta.wp.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Instagram, YouTube
zamknij