×

Czy lato wróci? Synoptycy odpowiadają na to nurtujące wszystkich pytanie

Pogoda nas obecnie nie rozpieszcza… Czy lato wróci? Czy będą jeszcze dni skąpane w słońcu? Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie! Z aktualnych prognoz wynika, że w ten weekend będzie cieplej, ale mogą pojawić się jeszcze przelotne deszcze i burze. Wyższe temperatury są wynikiem wyżu Xandra, który wkroczył do Polski. Synoptycy z Wirtualnej Polski nie mają wątpliwości, że z dnia na dzień w naszym kraju będzie coraz więcej ciepła.

Czy lato wróci? Pod koniec tygodnia Polacy mogą spodziewać się upałów

W ten weekend jeszcze nie w całym kraju wysoka temperatura, a wszystko przez niż o nazwie Quinctilus, którego epicentrum znajduje się u naszych zachodnich sąsiadów. Dlatego też w sobotę w całym kraju pogoda bardzo zmienna, a w niedzielę już tylko na południu. Nieśmiało zza chmur będzie wyglądać słońce, ale może padać przelotny deszcz, a czasem mogą pojawić się burze.

czy lato wroci

Temperatura w sobotę dość wysoka na zachodzie kraju – około 23 stopni Celsjusza. Zimniej na południu – w woj. podkarpackim i małopolskim temperatury nie przekroczą 20 stopni

Niedziela rysuje się nieco lepiej. W całym kraju ma być cieplej, a najwyższa temperatura na Dolnym Śląsku. Spodziewamy się także wyżu o nazwie Xandra i to właśnie dzięki niemu doznamy słońca. W sobotę z promieni cieszyć się będą mieszkańcy północy woj. zachodniopomorskiego i woj. pomorskiego, a w niedzielę m.in. woj. warmińsko-mazurskiego. woj. łódzkiego i Mazowsza.

Lato ma wrócić w pełni od czwartku pod postacią upałów!

Od poniedziałku do środy temperatura wahać się będzie od 22 do 25 stopni, ale od czwartku istne szaleństwo. Przypłynie gorące powietrze znad Hiszpanii, które podniesie temperaturę i w niektórych miejscach będzie nawet 30 stopni.

Polecane

Może Cię zainteresować