×

Zmiany w prognozie pogody na Sylwestra! Zima znowu zaskakuje

Tegoroczna zima nie należy do najbardziej mroźnych, pomimo wielkich zapowiedzi. Święta były dość przyjemne, czy podobnie będzie z nowym rokiem? Jaka nas czeka pogoda na sylwestra? Jeśli planujesz wyjazd samochodem, lepiej sprawdź prognozę. W niektórych częściach polski trzeba będzie specjalnie przygotować pojazd!

Pogoda na sylwestra 2020
Pixabay

Najbliższe dni

Niedziela ma być pochmurna, a na terenach Podkarpacia, Górnego Śląska i w Małopolski może popadać słaby śnieg. Lokalnie mogą występować przejaśnienia. Przelotne opady są spodziewane w górach. Najcieplej będzie w na Pomorzu do 3 st. C, a najzimniej na Podlasiu oraz okolicach, gdzie termometry mogą pokazać – 3 st. C.

Pochmurna aura utrzyma się do wtorku i będą występować nieznaczne opady. Można się spodziewać nieznacznego przymrozku oraz widoku porannego śniegu za oknem. Przymrozek powoduje niezwykle niebezpieczne sytuacje na drodze. Upewnij się, że opony w Twoim samochodzie, nie tylko są zimowe, ale też mają odpowiednio głęboki bieżnik!

Pogoda na sylwestra 2020
Pixabay

Pogoda na sylwestra 2020

Sylwestrowa noc zapowiada się trochę lepiej, ale pogoda będzie bardzo zmienna. Według przewidywań synoptyków, temperatura ma być dodatnia na terenie całej Polski, pojawią się przelotne opady i może być ślisko na drogach. 

Po nowym roku temperatura ma pozostać na dodatniej wartości, osiągnie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr
będzie odczuwalny i w porywach może osiągać 60 km/h

Źródła: tvnmeteo.tvn24.pl, expressilustrowany.pl, nto.pl
Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij