×

Gwałtowna zmiana pogody. Znów napłynie do nas afrykańskie powietrze!

Mogłoby się wydawać, że ciepłe dni odeszły na długo. Jednak nic bardziej mylnego. Lato wróci do Polski! W ciągu kilku dni znów zrobi się bardzo ciepło. Termometry mogą pokazać nawet więcej niż 25 stopni. To spore zaskoczenie po przymrozkach, które zawitały do naszego kraju w ciągu ostatnich nocy.

Arktyczne chłody na początku października

Początek października zdecydowanie nas nie rozpieszczał. Pierwsze dni tego miesiąca były pełne deszczu, wiatru i nieprzyjemnej aury. Co więcej, troszkę zdążyło już nas przymrozić. Przymrozki dotknęły nie tylko gruntu, ale pojawiły się nawet i na wysokości kilku metrów. Jednak jak podaje portal Twoja Pogoda, arktyczne chłody to nic nadzwyczajnego o tej porze roku.

Lato wróci do Polski

Na szczęście lato wróci do Polski!

Jak pokażą jednak najbliższe dni, pogoda nawet o tej porze roku może zmienić się całkowicie! Już na początku następnego tygodnia temperatura drastycznie wzrośnie! Czaka nas naprawdę spore ocieplenie. Dlaczego? Meteorolodzy ze wspomnianego wyżej portalu twierdzą, że odpowiadać za to będzie przebudowa sytuacji barycznej:

Przyczyną będzie przebudowa sytuacji barycznej. Mokre niże ustąpią miejsca pogodnym wyżom, które znad Afryki będą ściągać w naszym kierunku coraz cieplejsze powietrze. Dokładnie za tydzień, w poniedziałek (14.10), średnia temperatura będzie dla odmiany o 8 stopni wyższa od normy z wielolecia.

Mamy spore szczęście. Polska wraz z kilkoma innymi krajami znajdzie się w samym centrum tego ocieplenia. Oznacza to, że nasze termometry nawet w cieniu wskażą kilka stopni powyżej 20! Najcieplej będzie na Śląsku, w Małopolsce oraz na Podkarpaciu. Tam możemy spodziewać się nawet 25 stopni!

Hot Reds

Lato wróci do Polski, a nasze samopoczucie znacząco się poprawi!

Taka pogoda z pewnością znacząco wpłynie na nasze samopoczucie. Chwile na świeżym powietrzu w słońcu z pewnością poprawią nasz nastrój, a długie spacery staną się prawdziwą przyjemnością. Kto z nas nie lubi podziwiać całej palety jesiennych barw? Wydaje nam się, że nie ma takiej osoby!

Oby piękna, polska złota jesień trwała jak najdłużej!

Polecane

Może Cię zainteresować