×

Burze śnieżne i porywisty wiatr zaatakują już dziś. Jednak najgorzej będzie w nocy

Silne śnieżyce atakują Polskę! Specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzegają przed możliwymi opadami, a także burzami śnieżnymi i wichurami. Pogoda będzie dynamiczna. Gdzie będzie najgorzej?

Silne śnieżyce atakują Polskę

Już wczoraj synoptycy informowali, że wkrótce zima znów o sobie przypomni. Prognozowali burze śnieżne, marznące opady i gołoledź. Apelowali do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

8 grudnia specjaliści z IMGW przedstawili aktualizację prognozy. Z najnowszych informacji wynika, że Polska znajdzie się w zasięgu niżu z ośrodkiem nad Zatoką Fińską. Do kraju z południowego zachodu będzie napływać chłodne powietrze polarne morskie.

Eksperci przewidują zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na wschodzie i południowym wschodzie okresami rozpogodzenia. Tak, jak informowano wczoraj, czekają nas nie tylko opady śniegu i deszczu, ale i burze! Te mogą wystąpić w rejonie Zalewu Wiślanego.

Według ekspertów, najbardziej intensywne opady pojawią się na wschodzie, w centrum Polski oraz na północy kraju. W najbliższych dniach znaczący przyrost pokrywy śnieżnej zaobserwują głównie mieszkańcy Pomorza.

Apel o ostrożną jazdę nadal pozostaje aktualny. Kierowcy powinni uważać, ponieważ jezdnie mogą być śliskie.

Porywisty wiatr i marznące mgły

8 grudnia będzie chłodnym dniem. Termometry wskażą temperatury poniżej zera. Dodatkowo uczucie chłodu będzie wzmagał porywisty wiatr.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy

— poinformowano w komunikacie IMGW.

W nocy możemy się spodziewać opadów śniegu lub deszczu ze śniegiem. Natomiast na Pojezierzu Pomorskim mogą się pojawić marznące mgły, które znacząco ograniczą widoczność.

Temperatura minimalna od -8°C, -6°C na Pojezierzach Pomorskich i -5°C na Podhalu, na pozostałym obszarze od -3°C na północy i wschodzie do 0°C, 1°C na południu.

— informuje IMGW.

Fotografie: Wikimedia (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować