Kategorie Inne

Huragan Dorian zbliża się do Polski. Już jutro odczujemy jego skutki w kraju

Huragan Dorian zbliża się do Polski. Wprawdzie nie jest już na tyle silny, aby nazywać go huraganem, ale ma znaczący wpływ na pogodę. Nad naszym krajem pojawi się już w czwartek i wywoła deszcze na zachodzie i północy Polski.

Dorian zbliża się do Polski, ale nie jest już tak silny, jak był do tej pory

Na Bahamach dokonał szeregu zniszczeń. Należał do piątej kategorii, która jest najwyższa w skali Saffira-Simpsona. Wszystko zaczęło się 1 września. Sytuacja była dramatyczna. Liczne filmiki i zdjęcia w sieci ukazują ogrom zniszczeń. Zginęły 43 osoby, a tysiące ludzi straciło dach nad głową.

Następnie huragan przemieszczał się, niosąc zniszczenie wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych i Kanady

Dotarł do Islandii, ale już jako „były huragan”. Po drodze wytrącił swoją siłę i nie był aż tak niszczycielski. Jego obecność na północy Europy przyczyniła się do intensywnych opadów deszczu ze śniegiem, a także porywistych wiatrów. Tak było w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Później „były huragan Dorian” zaczął przemieszczać się w stronę Morza Norweskiego, Danii i Norwegii.

Teoretycznie nie jest już huraganem, ale i tak będzie mieć wpływ na pogodę w naszym kraju. Zbliża się do Polski i już jutro odczujemy jego obecność

W czwartek rano na północy kraju dojdzie do opadów deszczu, a towarzyszyć im będzie wiatr, który może osiągnąć prędkość do 60 km/hm.

W drugiej połowie tygodnia oba cyklony przeniosą się do Skandynawii, a związane z nimi fronty atmosferyczne dotrą do Polski, przynosząc obfite deszcze, porywisty wiatr i duże wahania temperatury

Huragan Dorian zbliża się do Polski. Już jutro odczujemy jego skutki w kraju

Niech nie zwiedzi Was dzisiejsze chwilowe ocieplenie. Od jutra znów trzeba będzie wyciągnąć parasolki i ubrać się cieplej

Huragan Dorian doprowadził do prawdziwej klęski w Stanach Zjednoczonych. Ludzie stracili cały swój dorobek życia i dziś muszą zaczynać wszystko od nowa. Porażający krajobraz zniszczeń pokazuje, jak jesteśmy słabi w obliczu niewyobrażalnego żywiołu. Zniszczone domy, połamane drzewa i porwane przez wodę samochody!

Wierzymy cały czas, że jeszcze przyjdzie do nas złota polska jesień, która niejednokrotnie w poprzednich latach zaskoczyła nas wysokimi temperaturami i pogodną aurą.