×

Do sieci trafiło przerażające nagranie z samolotu, który wpadł w turbulencje z powodu Ciary

Samolot próbował wylądować na lotnisku Schiphol w Amsterdamie aż pięć razy. Niestety nie udało się. Pilot musiał zawrócić maszynę i wrócić do Madrytu.

Drastyczna sytuacja na pokładzie samolotu

Samolot, który wystartował z Madrytu około godziny 15.00 należał do linii Air Europa. Zmierzał on docelowo do Amsterdamu. Mimo tego, że do Niderlandów doleciał, nigdy tam nie wylądował. Przy próbie podejścia do lądowania samolot wszedł w turbulencję z powodu huraganu Ciara. 

Jak powiedział później jeden z pasażerów:

Podchodziliśmy do lądowania w Schiphol pięć razy, ale nie byliśmy w stanie tego zrobić. Pilot wstrzymał lądowanie dwa razy w ostatniej chwili, 150 metrów nad ziemią. Ludzie krzyczeli i wymiotowali. Turbulencje były ogromne, wszystko wibrowało. Bagaże latały w tę i z powrotem.

Pasażerowie byli przerażeni

Na pokładzie samolotu Air Europa znajdowało się ponad 300 osób. W Internecie zaczęły się pojawiać filmiki, które pokazują pasażerów znajdujących się w tym czasie na pokładzie. Słychać przerażenie i paniczny krzyk. Niektórzy dostali silnych mdłości przez turbulencje, które wystąpiły na pokładzie.

Huragan Ciara spowodował, że samolot podchodził do lądowania aż pięć razy. Niestety, żadna z prób nie była skuteczna. To właśnie wtedy pilot podjął decyzję o powrocie do miejsca startu, Madrytu. Pasażerowie znaleźli nocleg w hotelach. Linie zapewniły im nowe bilety, aby wszyscy mogli wreszcie dostać się do Amsterdamu.

Jak tłumaczy Air Europa:

Pasażerowie byli obsługiwani przez cały czas, zostali zakwaterowani w hotelach i wybiorą się w podróż następnego dnia, aby dotrzeć do swojego miejsca docelowego

To nie jedyny taki przypadek

Dramatyczne lądowanie samolotu linii lotniczych Wizz Air lecącego z Warszawy do Londynu odbywało się w… Birmingham. Bowiem z powodu pogody pilot został skierowany na inne lotnisko.

Również z powodu Ciary, której potężny podmuch kołysał maszyną, jak gdyby ten był malutką zabawką! Wszystko uchwyciły kamery monitoringu.

Źródła: www.o2.pl, www.tvp.info
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij