×

Koniec z upałami w Polsce. Wiemy, kiedy nadejdzie spory spadek temperatury

Czy pogoda w sierpniu będzie nas rozpieszczać? Jak będzie wyglądać temperatura i aura w nadchodzących tygodniach? Niestety meteorolodzy nie mają zbyt dobrych wieści dla nas na początek miesiąca. Owszem, ostatni dni lipca będą upalne i termometry będą wskazywać wysokie temperatury, ale szybko się to zmieni.

Pogoda w sierpniu to przede wszystkim ochłodzenie w całym kraju za sprawą mas powietrza znad Skandynawii

Dziś i jutro jeszcze afrykańskie upały, ale za kilka dni to się zmieni. Ci, którzy mają zaplanowany urlop na początku sierpnia nad polskim morzem, mogą się mocno rozczarować…

pogoda w sierpniu

Dziś 30 stopni Celsjusza, a już pojutrze znaczny spadek

Pierwszy weekend sierpnia nie pozostawia żadnych złudzeń – nad morzem temperatura nie przekroczy 20 stopni Celsjusza. Na południu kraju z kolei od 22 do 24 stopni Celsjusza. To aż o 10 stopni mniej niż tydzień wcześniej. Czy urlopowicze mogą liczyć na słońce i wyższe temperatury? Niestety aż do 8 sierpnia termometr nie wskaże więcej stopni, a do tego dochodzą przelotne opady w całym kraju. Poprawa ma nastąpić dopiero w okolicach 8 sierpnia.

Reasumując, nie będzie takich upałów jak były do tej pory, ale to dobre wieści dla tych, którzy wolą spędzać wakacje aktywnie!

Może Cię zainteresować

zamknij